logo

سایت شخصی رضا کارگزار

متخصص و مدرس برنامه ریزی مالی شخصی | مربی ارشد بازی کش فلو | موسس باشگاه بازی گردش مالی ( باشگاه کش فلو ایران )
ceo[a]rezakargozar.com
09153258199
0
 • محصولی در سبد نیست.
درس های ثروتمندان

درس‌هایی که ثروتمندان برای کسب پول به فرزندانشان می‌دهند

این موضوع که بچه پولدارها شانس خوبی داشته اند تا در خانواده ای مرفه از نظر مادی متولد شوند یک حقیقت است و نمی توان از آن چشم پوشی کرد. اما موضوعی که نسبت به این بچه ها اهمیت دارد، درس هایی است که از پدرانشان فرا گرفته اند. پدران این بچه ها مجبور بودند خودشان دست به کار شوند و زندگی خود را خشت به خشت بسازند و همین موضوع باعث شده از ساز وکار پول درآوردن، ثروتمند شدن و افزایش ثروت سر در بیاورند. در همین راستا، آنها توانسته‌اند در طول زندگی خود اموال و دارایی زیادی برای خودشان و خانواده خود جمع کنند. این اشخاص حتی اگر تمام دارایی خود را از دست بدهند، می‌توانند در مدت کوتاهی آنها را دوباره بدست بیاورند.

گواه این موضوع را می‌توان در پاسخ هنری فورد کارآفرین و موسس شرکت اتومبیل سازی Ford پیدا کرد. زمانیکه خبرنگار از او در مصاحبه‌ای پرسید: آقای فورد، اگر شما تمام دارایی خود را یک شبه از دست بدهید، چیکار می‌کنید؟ فورد پاسخ داد: مطمئن هستم بیشتر از دارایی فعلی را در طول مدت کمتر از ۵ سال مجددا بدست خواهم آورد.

این راز و رمزهای ثروتمند شدن و درس های مالی که اشخاص ثروتمند مانند فورد در طول زندگی به صورت تجربی بدست آورده و فرا گرفته اند را مستقیم یا غیر مستقیم به فرزندانشان می آموزند. همانگونه که می بینید حتی اکنون نیز شرکت اتومبیل سازی Ford فعال می باشد و یکی از غول های صنعت اتومبیل سازی کشور آمریکا است.

به یاد داشته باشید حتی اگر شما جزو بچه پولدارها نیستید، برای پولدار شدن می توانید کارآفرین باشید.

عادت‌های ثروتمندان

 1. ۷۰ درصد ثروتمندان در روز کمتر از ۳۰۰ کیلو کالری فست فود می‌خورند، در حالیکه ۹۷ درصد از افراد معمولی روزانه بیشتر از این مقدار از غذاهای فست فودی میل می کنند.
 2. ۸۰ درصد ثروتمندان روی تحقق و انجام اهداف مشخص خود تمرکز می کنند، در مقابل فقط ۱۲ درصد از فقرا روی این چنین اهدافی تمرکز دارند!
 3. ۷۶ درصد از ثروتمندان ۴ بار در هفته ورزش های هوازی انجام می دهند، در مقابل فقط ۲۳ درصد از انسان های فقیر ورزش می کنند.
 4. ۶۳ درصد از پولدارها در سفر یا رفتن به محل کار، کتاب‌های صوتی گوش می‌دهند، درحالیکه فقط ۵ درصد از آدم‌های فقیر این عادت را دارند
 5. ۸۱ درصد از افراد پولدار دنیا، از کارهایی که قرار است انجام بدهند لیست تهیه می کنند، درحالیکه ۱۹ درصد از انسان های فقیر از این لیست ها دارند.
 6. ۶۳ درصد از والدین ثروتمند در ماه دو یا چند کتاب برای فرزندانشان می خوانند، در صورتی که این درصد در بین افراد فقیر ۳ درصد می باشد.
 7. ۷۰ درصد از والدین ثروتمند در هفته ۱۰ ساعت یا بیشتر، فرزندان خود را ترغیب می کنند که در امور داوطلبانه شرکت کنند، درحالیکه خانواده های معمولی ۳ ساعت از وقت خود را برای این کار اختصاص می دهند.
 8. ۸۰ درصد از افراد پولدار تماس های تلفنی بیشتری در رابطه با تبریک مناسبت روز تولد با اطرافیانشان برقرار می‌کنند، درحالیکه ۱۱ درصد از مردمان معمولی وقت خود را صرف اینکار می‌کنند.
 9. ۶۷ درصد از افراد پولدار اهداف خود را ثبت می کنند، در مقابل ۱۷ درصد از مردم فقیر این کار را انجام می دهند.
 10. ۸۸ درصد از ثروتمندان، روزانه ۳۰ دقیقه یا حتی بیشتر، در حوزه فعالیت خود مطالعه دارند، درحالیکه آدم های فقیر تنها ۲ درصد این عادت را دارند.
 11. فقط ۶ درصد از ثروتمندان به دیگران می‌گویند چه چیزهایی در فکرشان می‌گذرد، اما در مقابل ۶۹ درصد مردم فقیر می‌گویند در ذهنشان چه چیزهایی می‌گذرد.
 12. ۷۹ درصد از افراد پولدار در ماه حداقل ۵ ساعت از وقت خود را به اینترنت اختصاص می دهند، درحالیکه ۱۶ درصد از آدم های فقیر این مقدار از وقت خود را دراینترنت می گذرانند.
 13. ۶۷ درصد از افراد ثروتمند روزانه یک ساعت یا کمتر وقت خود را صرف تماشا کردن تلویزیون می کنند، درحالیکه ۲۳ درصد از مردم فقیر روزانه زمان بیشتری را صرف این تفریح می کنند.
 14. ۶ درصد از اشخاص پولدار وقت خود را برای دیدن برنامه های تلویزیونی و شوهای آن می‌گذرانند، درحالیکه ۷۸ درصد از افراد با سطح زندگی معمولی این وقت را صرف می کنند.
 15. ۴۴ درصد از افراد پولدار دنیا، ۳ ساعت قبل از شروع برنامه های روزانه خود از خواب بیدار می شوند و در مقابل عادت سحرخیزی تنها در اختیار ۳ درصد از مردم فقیر می باشد.
 16. ۷۴ درصد از افراد ثروتمند عادات روزانه خوب را به فرزندانشان یاد می‌دهند، در مقابل تنها ۱ درصد از مردم فقیر این کار را انجام می‌دهند.
 17. ۸۴ درصد از اشخاص ثروتمند اعتقاد دارند که عادات خوب روزانه می تواند موقعیت های بیشتری برای آنها خلق کند، در حالی که ۴ درصد از مردم فقیر به این موضوع اعتقاد دارند.
 18. ۷۶ درصد پولدارها اعتقاد دارند که عادات بد، آن ها را به موقعیت های شکست نزدیک تر می کند که این تفکر در اختیار فقط ۹ درصد اشخاص فقیر می باشد.
 19. ۸۶ درصد از مردم ثروتمند مدام در حال تقویت و بهبود موقعیت خود می باشند و در مقابل این رفتار در ۵ درصد از مردم فقیر اتفاق می افتد.
 20. ۸۶ درصد از افراد پولدار به طور عاشقانه به مطالعه می پردازند، در مقابل ۲۶ درصد از مردمان فقیر عاشق مطالعه می باشند.

ثروتمندان معتقدند که برای برداشت، باید ابتدا دانه‌ای کاشت!

براساس آماری که قبل‌تر ذکر شد، مشخص است افراد ثروتمند نتیجه اعتقادات و عادت خوب خود را می گیرند. همین عادات و سبک زندگی راه موفقیت را تداوم می بخشند.

۷ درسی که می‌توان از پولدارترین افراد دنیا درباره پول آموخت

افراد ثروتمند به صورت کاملاٌ متفاوت از بقیه مردم فکر و عمل می‌کنند. در ادامه به ۷ نکته که افراد پولدار می‌دانند و به آن عمل می‌کنند اشاره می‌کنیم.

۱. پول برابر است با آزادی

یک تاجر بسیار موفق کانادایی به نام Kevin O’Leary می‌گوید: پول مساوی است با آزادی. این واقعیتی است که افراد پولدار درک می‌کنند. این حقیقت که پول نمی‌تواند آزادی را بخرد، ولی داشتن پول کافی علاه بر اینکه به شما اجازه می دهد نیازهای اولیه خود را تامین کنید، به شما این آزادی را می دهد که هرچیزی را که می خواهید انتخاب کنید.

۲. هر روز به دنبال سرمایه‌گذاری جدید هستند

افراد ثروتمند همیشه به آینده می اندیشند و همین موضوع باعث می شود که آنها مدام به دنبال موقعیت های جدیدی برای سرمایه گذاری بگردند. میخواهد یک شیوه جدید در شبکه های اجتماعی باشد یا یک رستوران زنجیره ای جدید. ذهن آنها مدام پاسخی یکسان درمورد این موضوعات دارد. “راه های جدید برای سرمایه گذاری و افزایش ثروت.” برای این افراد زمینه فعالیت اهمیتی ندارد.

۳. از سرمایه‌گذاری‌های پیچیده دوری می‌کنند

افراد پولدار از سرمایه گذاری‌های پیچیده مثل صندوق‌های تامینی و یا سرمایه گذاری‌هایی که برای این افراد سوال برانگیز می‌شود خودداری می‌کنند. چون اینطور سرمایه گذاری ها تعداد زیادی مشکلات خارج کنترل را به همراه دارند که باعث می شود ریسک سرمایه گذاری بالا رود. ثروتمندان باید از سرمایه گذاری خود کاملاٌ مطمئن شوند تا به سراغ آن بروند.

۴. خرج نکردن همانند پول درآوردن است

این مورد به این معنا نمی باشد که تبدیل به یک انسان خسیس شوید و بدنبال ذخیره کردن پول خردهای ته جیب خود باشید. این جمله به این معنی می باشد که اگر پولی را در جایی صرفه جویی می کنید آن را در جای دیگر سرمایه گذاری کنید. مثلا اگر قرار است از شهر تهران به کیش سفر کنید و پرواز شما درجه یک می باشد که ۳ میلیون قیمت دارد، درحالیکه شما می توانید این سفر را با صندلی های معمولی با ۱ میلیون تومان بروید. پس شما در اینجا ۲ میلیون کار کرده اید. این پول را می توانید در جایی دیگر برای خرید دارایی صرف کرده که در نهایت برای شما درآمدزایی به همراه داشته باشد.

۴. خرج نکردن همانند پول درآوردن است

این مورد به این معنا نمی باشد که تبدیل به یک انسان خسیس شوید و بدنبال ذخیره کردن پول خردهای ته جیب خود باشید. این جمله به این معنی می باشد که اگر پولی را در جایی صرفه جویی می کنید آن را در جای دیگر سرمایه گذاری کنید. مثلا اگر قرار است از شهر تهران به کیش سفر کنید و پرواز شما درجه یک می باشد که ۳ میلیون قیمت دارد، درحالیکه شما می توانید این سفر را با صندلی های معمولی با ۱ میلیون تومان بروید. پس شما در اینجا ۲ میلیون کار کرده اید. این پول را می توانید در جایی دیگر برای خرید دارایی صرف کرده که در نهایت برای شما درآمدزایی به همراه داشته باشد.

۵. بر روی دارایی‌های با ارزش سرمایه‌گذاری کنید

افراد ثروتمند ثروت خود را با خرج نکردن برای وسایلی مثل ماشین و لباس پس انداز می‌کنند. به جای اینکار، آن را برای سرمایه گذاری برای دارایی های با ارزش‌تر صرف می کنند.

خانم “تاتیانا مورالز” در برنامه ای دارایی های با ارزش را به این شکل تعریف می کند: دارایی هایی ارزشمند خطاب می‌شوند که این قابلیت را دارند که ارزششان بالا رود و یا درآمد بیافرینند. این نوع دارایی ها می توانند هرچیزی مثل سهام، املاک و مستغلات و پول نقد باشند.

۶. همه تخم مرغ‌های خود را در یک سبد نگذارید

اشخاص پولدار به هیج وجه ثروت خود را در یک یا دو جای خاص سرمایه گذاری نمی کنند. گذاشتن تمام دارایی و سرمایه در یک کار، امری بسیار اشتباه می باشد. به همین دلیل است که داشتن سبد سهام/دارایی متنوع در هر صورت به سرمایه گذاران پیشنهاد می شود. قابل ذکر است که سبد سهام/دارایی شما می تواند بازار مسکن، کلکسیون شما و تجارتتان باشد.

به یاد داشته باشید، تنوع فقط به معنی سرمایه گذاری در کارهای متفاوت نیست، بلکه سرمایه گذاری در صنعت های متفاوت می باشد. برای مثال پولتان را در چند رستوران فست فود سرمایه گذاری نکنید! شما می توانید در یک رستوران، در یک شرکت تکنولوژی، شرکت نفتی و ساختمانی سرمایه گذاری کنید. اگر بازار یکی از آن ها خراب شد شما هنوز سرمایه گذاری هایی در جاهای دیگر دارید.

۷. ارزش دارایی شما ارزش خودتان نیست

افراد ثروتمند می دانند که پول نمی تواند برای آنها صمیمیت، احترام، عشق، دوست و شادی بخرد. آنها می دانند ارزششان با اندازه حساب بانکی شان سنجیده نمی شود. همانطور که Ken Solin در کتاب خود می نویسد: چه کسی به نظر شما ارزش فردی بیشتری دارد؟ یک فرد منزوی که در حسابش یک میلیون دلار پول دارد و یا مردی که به همسر خود گوش فرا می دهد، اوقات زیبایی را با فرزندانش می گذراند و کارهای خیری نیز انجام می دهد؟

۳۰ توصیه وارن بافت به جوانان برای پولدار شدن

 1. اگر فقط ۱ درصد آدما خوش شانس باشند، شما حتما خود را در ۹۹ درصد باقیمانده جای می دهید.
 2. همیشه بدانید که ثروتمند می شوید، حتی یک لحظه هم به آن شک نکنید.
 3. بیشتر مردم به سمت سهام هایی جذب می شوند که دیگران آن را می خواهند ولی شما باید در پی سهامی باشید که کسی آن را نمی خواهد! هیچگاه نمی توانید چیزی را که همه دنبال آن هستند را بخرید تا خوب عمل کنید.
 4. بازار کوتاه مدت مثل زندان می ماند و مکان امنی ندارد و کار در اینگونه بازارها ، کودکانه می باشد.
 5. همانطور که سرمایه “بِرِک شایر” به شدت رشد می کند، جهان سرمایه گذاری با همان سرعت می تواند بر نتایج کار ما اثر بگذارد. در نتیجه بررسی بیشتری نیاز داریم تا با استفاده هوشمندی، برنامه و نقشه ای طراحی کنیم. البته استفاده از تفکر و هوش زیاد، نه فقط چند لحظه تفکر، پس هر سال می توانیم یک طرح خوب اجرا کنیم. ( این تفاوت من با دیگران است)
 6. رایج ترین علت پایین بودن قیمت سهام شرکت ها این می باشد: بدبینی مردم عام و خاص به شرکت یا آن صنعت. ما قصد داریم تا تجارت را در چنین محیطی انجام دهیم، البته نه علت طرفداری از بدبینی بلکه به خاطر علاقه به این چنین قیمت ها. بدبینی، یکی از دشمنان یک خریدار منطقی می باشد.
 7. کسب کردن موفیقت در سرمایه گذاری به ضریب هوش افراد بستگی ندارد، در نتیجه مردم در طول سرمایه گذاری با آن روبرو می شوند. با ضریب هوشی بالاتر از ۲۵ درصد یا متوسط هم فقط به یک روحیه عالی نیاز دارد.
 8. زمان، دشمن تجارت ضعیف و دوست یک تجارت قوی است. چنانچه شما ۲۰ الی ۲۵ درصد سود از سرمایه خود بدست آورید، زمان دوست شما خواهد بود اما اگر بازده تجارت شما پایین تر بود، زمان قطعا دشمن شما خواهد بود.
 9. دنبال سرمایه گذاری در بزرگترین تجارت های جهان می باشم. موفقیت مال من است. اگر موقعیت آن برسد، باید جای خود بایستید و منتظر پرتاب به نقطه ای باشید که آن را می خواهید. امکان دارد بقیه رقبا در خواب به سر ببرند، در آن زمان هم می توانید در راستای هدف خویش راحت قدم بردارید.
 10. بازار سهام مانند یک بازی بیسبال و بولینگ نیست! نیازی نیست بر همه چیز چیره شوید. شما می توانید منتظر پرتاب باشید. مشکل اصلی زمانی می باشد که شما مدیر مالی یک مجموعه هستید، یعنی زمانی که طرفداران داد می زنند “پرتاب کن” و شما در این هنگام باید محکم و استوار و بدون دخالت احساس، کار خود را به انجام برسانید.
 11. چنانچه تمامی تجارت و آینده تجارت را بشناسید، خیلی اندک به این روش روی می آورید. آسیب پذیرترین تجارت، آن تجارتی می باشد که در آن سرمایه گذاران به امنیت زیاد نیاز داشته باشند.
 12. اگر بازارها همیشه موثر باشند، پس من حالا می بایست یک ولگرد کاسه به دست باشم!
 13. قانون شماره ۱ این است که هرگز سرمایه کم نکن. قانون شماره ۲: قانون اول را هرگز فراموش نکن.
 14. خرید سهام یک شرکت معمولی با قیمت نسبتاٌ پایین مطمئناٌ بهتر از خریدن یک شرکت متوسط با قیمت بالا می باشد.
 15. در صورت شناخته نشدن ارزش جواهرات، جواهر ساز هم شناخته نمی شود.
 16. اگر تصور شما این است که در طول ۱۰ سال به سهولت نمی توانید به یکسری از اهدافتان برسید پس حتی ۱۰ دقیقه هم به این اهداف فکر نکنید.
 17. متاسفانه در آدماها ویژگی های فاسد شده ای وجود دارد که می خواهد کارهای آسان را سخت جلوه دهد! هدف فرد باید طوری باشد که بتواند آن کار را به درستی، تمام و کمال به انجام برساند. مشکل شما با گذشت زمان حل نمی شود.
 18. نظرات عموم مردم در فکر و اندیشه ما جایی ندارند.
 19. با وجود بیمه هیچ محدودیتی برای حماقت و اشتباه ندارد.
 20. اگر تجارت یک شرکت خوب عمل کند، سهام آن شرکت نیز به همان میزان بالاتر خواهد رفت.
 21. مهمترین ویژگی یک سرمایه گذار، رفتار شخصی می باشد نه هوش. شما به رفتار و کردار خوبی لازم دارید که در صورت رویارویی با مردم یا در کنار آنها قرار گرفتن برای شما لذت بخش باشد.
 22. برای اینکه شهرتی کسب کنید به ۲۰ سال زمان نیاز دارید اما برای تخریب آن فقط ۵ دقیقه زمان نیاز می باشد.
 23. هر زمان از آقای بافِت سوال شد که چگونه در زمینه سرمایه گذاری موفق شدی؟ او در جواب گفته: هر سال صدها و صدها گزارش سالانه شرکت ها را مطالعه کرده ام!
 24. هیچگاه چیزی نمی خرم مگر اینکه بتوانم بر اساس منطق و استدلال خود قیمت درست را پرداخت کنم. با اینکه از اشتباه خود آگاهی دارم اما راه حل آن را می دانم. هم اکنون ۳۲ میلیارد دلار به شرکن کوکا کولا پرداخت کرده ام به این علت که … ؟ اگر نتوانید به این سوال پاسخ دهید پس قادر به خرید آن نیستید و اگر توانستید در طول چند دقیقه از عهده آن بر بیایید، پس می توانید.
 25. باید بتوانید توضیح دهید که چرا مشغول کار هستید؟ و اینکه چرا سرمایه گذاری می کنید؟ هرچه وجود دارد را باید روی کاغذ بیاورید و در صورت عدم ارائه یک پاسخ درست و هوشمندانه نباید شعار خود را انتخاب کرده و سرمایه گذاری کنید!
 26. زندگی خود را واقعا دوست دارم و آن را به شکلی ساخته ام تا آنچه را می خواهم را انجام دهم و به آن برسم. به این دلیل که زمانی مشخص عده ای از مردم درختانی با طول عمر زیاد کاشته اند، اما اکنون برخی در سایه آن می نشینند.
 27. من باهوش می باشم و روش هایی را که منطقی می باشد و البته بر روی آن شناخت دارم اگرچه سختی هایی داشته باشند، رها نمی کنم. اگر روشی آسان به من داده شود که اصلا شناختی در مورد آن نداشته باشم، در این مسیر موفق نخواهم شد و سرمایه خود را از دست خواهم داد.
 28. به دنبال یک چیز واهی نیستم که در من امید به وجود بیاورد، مثل یک سال خوب و پرشانس و البته هرگز نمی خواهم با پول دیگران به شانس برسم. با محیط بازار شارژ نمی شوم و نمی خواهم وارد بازی بشوم که در مورد آن شناخت ندارم تنها به این علت که یک قهرمان را شکست دهم.
 29. نوع جنگ من برنده شدن است و دیگر هیچ.
 30. سال ها پیش اسحاق نیوتن سه قانون حرکت را کشف کرد که بسیاری از پیشرفت های دنیای تکنولوژی و صنعت مدیون آن می باشد. اما هیچکس روی هوش و استعداد اسحاق نیوتن سرمایه گذاری نکرد! در حالی که ما می توانیم حرکت ستاره ها را محاسبه کنیم اما حماقت انسان ها را هرگز نمی توانیم! متاسفانه نیوتن دچار سانحه شد و در کشف قانون چهارم ناکام ماند. به نظر بیشتر سرمایه گذاران، افزایش حرکت با کاهش سود همراه است.

نسخه فارسی بازی cashflow 101 رابرت کیوساکی با عنوان بازی گردش مالی در ایران منتشر شد

این بازی فکری که توسط روزنامه آمریکای امروز ” مونوپولی در Stroids” لقب گرفته بود در سال ۲۰۱۸ با رنگ ها و شکل ها و دستور العمل های بهتر به روز شد و هم اکنون پس از بررسی ، تحقیق و مداومت بالاخره در ایران نیز نسخه جدید سال ۲۰۱۸ بازی cashflow101 با عنوان «بازی گردش مالی» با کیفیتی بالا و کاملا بومی سازی شده طراحی و تولید گردید.

در طراحی نسخه فارسی تلاش شده است تا با حفظ ساختار اصلی بازی، اطلاعات و ارقام موجود در آن در حد امکان متناسب با شرایط حال جامعه ایران باشد تا پذیرش مفاهیم برای مخاطب امکان پذیرتر گردد.

بازی گردش مالی+آموزش خصوصی

در این بازی یاد می گیرد با چشم های خود به توصیه های مالی گوش کنید.

گروه تحقیقاتی آموزشی آر،کِی افتخار دارد که «بازی گردش مالی» را در ایران به همراه خدمات پشتیبانی ارائه دهد. علاوه بر این کارگاه های آموزش بازی گردش مالی را به صورت گروهی و نیمه خصوصی در مشهد و سایر شهرهای ایران برگزار می نماید. آموزش بازی توسط مربی ارشد این بازی آقای رضا کارگزار ارائه می گردد.

بازی گردش مالی - بازی گردش پول - بازی جریان نقدینگی

برای تهیه بازی گردش مالی به کتابفروشی ثروت بروید یا روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید بازی گردش مالی

بهترین محل سرمایه گذاری وجود خودتان است.

برای شرکت در کارگاه های آموزش بازی گردش مالی به شکل گروهی یا خصوصی با شماره های ۰۹۳۶۳۷۳۸۱۱۷ و ۰۵۱۳۷۰۵۱۴۸۹ تماس بگیرید.

کارگاه بازی گردش مالی سال 96

دوره نیمه خصوصی آموزش تضمینی پولسازی به روش رابرت کیوساکی

این دوره برای اولین بار در ایران و با هدف ارتقاء عملی هوش مالی افراد و بر اساس بازی بی نظیر گردش مالی رابرت کیوساکی برگزار می گردد و تا به حال بیش از ۱۰ دوره در مشهد و سایر شهرستان ها با موفقیت اجرا شده است. هم اکنون این دوره ارزشمند به شکل نیمه خصوصی و حداکثر ۴ نفره در مشهد برگزار می شود و میزبان علاقه مندان علم کسب ثروت می باشد. از طرفی امکان برگزاری این دوره در سایر شهرها، بنا به درخواست گروه ها ، شرکت ها و سازمان ها وجود دارد.

برای ثروتمند شدن بازی با پول را یاد بگیرید.

برای شرکت در دوره تضمینی پولسازی به روش رابرت کیوساکی با شماره های ۰۹۳۶۳۷۳۸۱۱۷ و ۰۵۱۳۷۰۵۱۴۸۹ تماس بگیرید.

دوره پولسازی به روش رابرت کیوساکی
تلگرام بازی گردش مالی
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال