logo

سایت شخصی رضا کارگزار

متخصص و مدرس برنامه ریزی مالی شخصی | مربی ارشد بازی کش فلو | موسس باشگاه بازی گردش مالی ( باشگاه کش فلو ایران )
ceo[a]rezakargozar.com
09153258199
0
  • محصولی در سبد نیست.
آیا پدر پولدار واقعا وجود دارد؟

آیا پدر پولدار واقعا وجود دارد؟

پدر پولدار و پدر بی پول، دو پدری هستند که در کتابی با همین عنوان درباره آنها صحبت شده است.

این کتاب، موفق ترین کتابی است که توسط رابرت کیوساکی نوشته شده است. او با سایر کتاب های موفق دیگرش مانند چهارراه پولسازی و راهنمای سرمایه گذاری، عنوان بهترین نویسنده را نیز کسب کرده است.

پدر بی پول – رالف کیوساکی –  پدر واقعی رابرت کیوساکی و مردی تحصیل کرده بود اما به لحاظ مالی به اندازه پدر پولدار، موفق نبود. رالف اچ. کیوساکی کارمند اداره آموزش و پرورش هاوایی بود. گرچه او درآمد زیادی از شغل دولتی خود بدست می آورد، اما در انتهای زندگی خود شکست خورد. او هرگز نتوانست از چرخه دورانی زندگی (چرخه موشی) خارج شود.

آموزش های خوبی که وی به رابرت داد قطعاً بنیادی است که براساس آنها او توانست امپراتوری تجاری خود را بنا کند. به خاطر پدر فقیر او بود که تعلیم و تربیت خوبی کسب کرد. آموزش خوب، پایه و اساس هر موفقیت است.

البته رابرت درباره بیل کلینتون و افراد دیگری که بدون تحصیلات عالی به موفقیت بزرگی رسیده اند نیز صحبت می کند اما این موارد بسیار نادر هستند. بسیاری از مردان موفق در تجارت، تحصیل کرده هستند.

پدر پولدار و باهوش، در واقع پدر بهترین دوست رابرت یعنی مایک بود. او ترک تحصیل کرده بود اما یک مرد کسب و کار و تاجر موفق بود. البته کیوساکی هرگز نام این مرد را اعلام نکرد. حدس‌های زیادی در این زمینه وجود داشته است. برخی گفته اند پدر پولدار و باهوش وی، ریچارد کیمی مالک هتل های Sand & Seaside در هاوایی بود.

بعد از اتمام خواندن کتاب پدر پولدار، من طرفدار رابرت کیوساکی شدم. البته من به اشتباه فکر می‌کردم بزرگترین اسرار موفقیت در کتاب بعدی است که او منتشر می‌کند. وقتی که هیچ چیزی بجز وعده ارائه کردن رموز موفقیت در کتاب بعدی، سمینار یا هر محصول دیگری که آنها قصد عرضه آن را داشتند پیدا نکردم ناامید شدم.

در انتها متوجه شدم که رمز موفقیت مالی خیلی ساده و مشخص است و رابرت با این کار قصد دارد بارها من را در معرض این رموز قرار داده تا من به این باور برسم که مطالعه کردن بس است و باید اقدام را شروع کنم.

ما انسان های تشنه موفقیت، آنقدر کتاب می‌خوانیم و همایش شرکت می‌کنیم تا شاید به چوب جادویی ثروت دست پیدا کنیم و این کار را تا زمانی که انگیزه خود را از دست نداده ایم ادامه می‌دهیم غافل از اینکه موفقیت فقط با اقدام محقق می‌شود.

به تازگی انتقادهای زیادی درباره فلسفه کیوساکی و داستان دو پدر او مطرح شده است. آنها فکر می‌کنند کل داستان ساختگی است.

تأکید بیش از حد رابرت بر بازی ها، سمینارها، آموزش‌های شخصی و همه چیزهایی که او تولید و عرضه کرده است شک و تردید بسیاری را ایجاد می‌کند که مبادا این قضایا کلاه برداری باشد.

حقیقت در مورد کیوساکی چیست؟ آیا او قبل از شروع نوشتن اولین کتابش یعنی کتاب پدر پولدار پدر بی پول، میلیونر بود؟ یا اینکه او کسی است که با توصیه کردن به دیگران در اینکه چگونه ثروتمند شوند، ثروتمند شده است؟ آیا رابرت کیوساکی بر این عقیده است که آموزش عمومی هدر دادن پول است؟

همه این سوالات ذهن طرفداران و منتقدان رابرت کیوساکی را به خود مشغول کرده است.

در انتها به نظر من، این کتاب و داستان پدران رابرت کیوساکی، شاخص‌های خوبی را ایجاد کرده است که بیانگر دو طرز تفکر درآمد از تحصیلات، خرج کردن، پس انداز کردن و پول خود را سرمایه گذاری کردن است.

ممکن است این پدرها ساختگی باشند، اما به نظرم با توجه به نتایج مثبتی که در زندگی خیلی از خوانندگان کتاب های وی داشته اند بگذارید همین گونه که معرفی شده‌اند بماند.

واقعیت آن چیزیست که شما باور داشته باشید ...

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

طراحی سایت