logo

سایت شخصی رضا کارگزار

متخصص و مدرس برنامه ریزی مالی شخصی | مربی ارشد بازی کش فلو | موسس باشگاه بازی گردش مالی ( باشگاه کش فلو ایران )
ceo[a]rezakargozar.com
09153258199
0
 • محصولی در سبد نیست.
لیلا حسین زاده - خیاط کوچولو

مصاحبه با خانم لیلا حسین زاده | طراح اسباب بازی ایرانی خیاط کوچولو ، یک سرمایه گذار در کار و کسب

از لحظه ورودم به کارگاه کاملا متوجه شدم که با بانوان باسلیقه ای روبرو هستم که از تمیزی، نظم و شسته و رفته بودن کارگاهشان میشد جدیت در کار و هدفشان را فهمید. در ابتدا با پذیرایی ساده و صمیمانه شان خیلی راحت تر از چیزی که فکر می کردم گفتگویمان آغاز شد.

زمانی که مصاحبه تمام شد و از در کارگاه خارج شدم احساس خوشایندی داشتم.از این بابت که هنوز انسان هایی هستند که مادرانگیشان را به وسعت ایران گسترش دادند تا همه ی فرزندان ایران با پرورش خلاقیت و تفکر و تمرکز بتوانند آینده ساز کشورمان باشند. به احترامشان کلاه از سر بر میدارم.

خانم حسین زاده. کار تولید اسباب بازی را چگونه شروع کردید؟

سال ۹۳ بود که کار را شروع کردیم.آهسته آهسته در سال ۹۴ تولیدمان آغاز شد.از ایده تا جذب سرمایه از صفر شروع کردیم.

ایده اصلی از کجا شکل گرفت؟

زمانی که دخترم را در مهدکودک ثبت نام کردم، برای اینکه از نحوه آموزش مهدکودک اطمینان حاصل کنم، برای مدتی مربی آنجا شدم. ایده “خیاط کوچولو” از همانجا به ذهنم خطور کرد. میدیدم که بچه ها در کار با نخ و سوزن مشکل که چه بسا وحشت دارند. وقتی این موضوع را با زمان کودکی خودمان مقایسه می کردم که این کارها را به راحتی انجام می دادیم، به این فکر افتادم که روشی را امتحان کنم تا کودکان به وسیله آن خیاطی را یاد بگیرند و از آن لذت ببرند. بنابراین این ایده به مرور شکل گرفت و پخته شد.

زمانی که ``خیاط کوچولو`` را به بازار عرضه کردید، با چه واکنش هایی روبرو شدید؟

برای اولین بار که در نمایشگاه ملی اسباب بازی در سالن حجاب حضور پیدا کردیم، با خودم گفتم از میان انواع اسباب بازی های رنگارنگ و جذاب، هیچ شانسی برای دیده شدن نداریم.چرا یک کودک باید از بین این همه اسباب بازی، چیزی را انتخاب کند که مربوط به خیاطی می شود و جذابیتش نسبت به اسباب بازی دیگر کمتر است. اما اتفاقی که در عمل افتاد، کودکانی بودند که تمام غرفه ها را گشته بودند، اما “خیاط کوچولو” برایشان جذابیت داشت. با این حال طرز فکر والدینشان به گونه ای بود که چندان تمایل نداشتند فرزندشان مهارت خیاطی را به وسیله این اسباب بازی بدست بیاود. با این حال به اصرار فرزندشان مجاب به خرید “خیاط کوچولو” می شدند.

از ارگان یا سازمان دولتی هم درخواست حمایت و همکاری داشته اید ؟

سازمان یا ارگانی در این زمینه حمایت چندانی نداشتند، اما صندوق کار آفرینان امید کرج حمایت خوبی از ما به عمل آوردند. زمانی که طرحم را به معاونت شعبه ارائه کردم، بسیار از ایده “خیاط کوچولو” استقبال کردند و شرایط را برای اعطاء وام تسهیل کردند. با این که مبلغ وام چشمگیر نبود، اما در ابتدا راه کمک شایانی برای ما بود.

وقتی در جریان فرآیند طراحی محصول بودید، چه تمهیدی برای حفظ جذابیت و متد آموزشی آن در نظر گرفتید؟

همانطور که اشاره کردم، به مدت دو سال به عنوان مربی مهدکودک مشفول به کار شدم. معتقدم بدون شناخت نزدیک از رفتار، مهارتها و توانایی های کودکان، امکان تولید اسباب بازی کارآمد و موفق وجود ندارد. شاید در ابتدا هدفم از تولید محصول تنها آموزش خیاطی به کودکان بود، اما هرچه تجربه مستقیم بیشتری کسب کردم، هدف اصلی را بر تمرکز،دقت و پرورش خلاقیت کودکان یافتم.

آنچه در الگوهای فکری جامعه هست، خیاطی را مهارتی به مختص به دختران می داند. شما در طی طراحی ``خیاط کوچولو`` همین دید را داشتید؟

ببینید به هر حال مخاطب اصلی این اسباب بازی بیشتر دختر بچه ها هستند. اما این به این معنی نیست که این مهارت آموزی برای پسربچه ها نیست. بسیاری از خیاطان ماهر در جامعه ما آقایان هستند. نکته جالب این است زمانی که با خانواده ها مواجه می شویم اکثر آن ها، این محصول را برای فرزندان دخترشان انتخاب می کنند، اما از طرف کودکان چنین تمایزی وجود ندارد.پسرها و دخترها تقریبا به یک میزان به “خیاط کوچولو” علاقه نشان می دهند.

در یکی از نمایشگاه ها، پسر بچه ای بود که به پدرش بسیار اصرار می کرد که “خیاط کوچولو” را برایش تهیه کند.حتی کار به گریه و زاری هم رسید. اما پدرش عصبانی و ناراحت بود از این که چرا باید پسرش همچین انتخابی داشته باشد.

ما نیز در بسته بندی اولیه “خیاط کوچولو” تنها از تصویر یک دختربچه استفاده کرده بودیم، اما برای تغییر همان ذهنیت و الگوی فکری که شما اشاره فرمودید، در بسته بندی جدید از تصویر دختر و پسر بچه در کنار هم استفاده شده است.

به نظر می رسد ``خیاط کوچولو`` مشابه داخلی و حتی خارجی ندارد.

دقیقا! این اسباب بازی کاملا بر اساس فکر و ایده بومی و خیاطی سنتی ایرانی شکل گرفت و تولید شد. اگر غیر از این بود محصولات چینی امکان رقابت را در بازار از بین می بردند.

خیاط کوچولو - لیلا حسین زاده

برای مخاطبان باشگاه بازی گردش مالی ، توضیح دهید که ``خیاط کوچولو`` شامل چه چیزهایی است و از چه متد و روش آموزشی استفاده می کند؟

پکیج های اموزشی خیاط کوچولو با هدف تقویت و ارتقاء مهارت های ذهنی و جسمی کودکان و افزایش قدرت تمرکز و دقت ،طراحی و تولید گردیده است که شامل ۳ بسته اموزشی میباشد. همچنین این محصولات باعث اشنایی اولیه کودکان با خیاطی و گلدوزی و ابزار مورد نیاز و طرح های سنتی می گردد.

در ادامه توضیحاتی پیرامون محصولات تولیدی خیاط کوچولو ارائه می گردد :

پکیج اول: دفترچه خلاقیت

شامل ۵ برگ صفحه خلاق و ۳ عدد سوزن و ۵ رنگ نخ میباشد.
نواموزان بالای ۴ سال قادر به زدن انواع طرح ها از ساده تا پیچیده روی این صفحات میباشند که باعث تقویت مهارت های ظریف انان میشود و در رشد و پرورش قوه خلاقیت کودکان تاثیر به سزایی دارد.

خرید خیاط کوچولوی ۱

پکیج دوم، پکیج خیاط کوچولو ۱ :

مخصوص نوآموزان بالای ۴ سال تا ۱۰ سال .
شامل صفحه خلاقیت.۳ عدد لباس عروسکی با حاشیه های سوراخ شده،الگو و پارچه،صفحه دکمه دوز،قیچی،۳ عدد سوزن،۵ رنگ نخ،اشل و راهنمای کامل میباشد.
کار با این بسته علاوه بر مزایای فوق الذکر باعث افزایش اعتماد بنفس با انجام کارهایی مشابه بزرگسالان میشود.

خرید خیاط کوچولوی ۲

پکیج سوم، خیاط کوچولو ۲ :

شامل جلیقه و شلوار،صفحه سوراخ شده بته جقه،صفحه دکمه و جادکمه،زیپ،۳ عدد سوزن مخصوص،۵ رنگ نخ،قیچی، اشل و کتابچه راهنما می باشد.

خرید دفترچه خلاقیت خیاط کوچولو
تلگرام بازی گردش مالی
۲ دیدگاه
 • فاطمه جلالی
  پاسخ
  ارسال شده در۲۳:۰۹,۱۳۹۸/۰۳/۰۶

  با سلام
  دوست عزیز ایده بسیار جالب وخلاقانه ای داده اید
  برای تماس با شما هیچ راه ارتباطی وجود دارد؟

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال