logo

سایت شخصی رضا کارگزار

مربی سواد مالی | موسس باشگاه کش فلو | مربی ارشد بازی کش فلو
ceo[a]rezakargozar.com
09363738117
ترجمه فارسی ایمیل های رابرت کیوساکی

دکتر جکیل و آقای هاید از دنیای پول | ۱۵ اکتبر ۲۰۱۹

“پرونده عجیب دکتر جکیل و آقای هاید” یک نمونه مشهور از یک اختلال روانپزشکی است که معمولاً به عنوان شخصیت چندگانه شناخته می‌شود.

شخصیت چندگانه یک اختلال روانی است که با “حداقل دو هویت متمایز و ماندگار یا شخصیت‌های جدا شده‌ای که بطور متناوب رفتار یک فرد را کنترل می‌کنند” مشخص می‌شود.

در دنیای پول، «شخصیت» بسیار مشابهی وجود دارد که از اختلالی چندگانه رنج می برد… بدهی.

بدهی دو روی بسیار مشخص دارد، یکی شر و مخرب (مانند آقای هاید) و طرف دیگر سازنده و یکی از مهمترین ابزارها برای ساختن ثروت (مانند دکتر جکیل). دو طرف کاملاً متفاوت یک سکه!

حال بیایید در مورد نوع بدهی “آقای هاید” صحبت کنیم … بدهی بد.

اگر بدهی صرفاً برای صرف هزینه (رفتن به تعطیلات، خرید جواهرات یا البسه و پرداخت از طریق کارتهای اعتباری) ایجاد شده است پس این بدهی بد است. حتی وام خودرویی که هر ماه پرداخت می‌کنید بدهی بدی است.

بدهی بد، بدهی است که شما از جیب خود پرداخت می کنید.

بدهی های بد، مثل آقای هاید، احساساتی تر و پرتحرک تر است.

بدهی خوب، بدهی دکتر جکیل است.

یک تاجر خوب ممکن است برای رشد یک تجارت وام بگیرد. در صورت بازپرداخت اقساط وام از جریان نقدی مثبت حاصل از آن تجارت، این یک بدهی خوب است.

هنگام خرید یک ملک اجاره ای، به احتمال زیاد شما یک وام یا رهن برای این ملک خواهید گرفت. اگر ملک را به خوبی مدیریت کنید، اجاره ماهانه دریافتی از مستاجر، وام مسکن را پرداخت می‌کند. این بدهی خوبی است.

بدهی خوب بدهی است که شخص دیگری برای شما پرداخت می کند!

مانند دکتر جکیل، بدهی خوب قبل از اینکه بتواند بدون خطر و به عنوان ابزاری برای ساختن ثروت مورد استفاده قرار گیرد، نیازمند داشتن فکر منطقی و مقداری آموزش است.

بدهی به خودی خود، خوب یا بد نیست. معیار تعیین کننده نوع بدهی، بستگی به نحوه استفاده بدهی دارد و اینکه چه کسی بدهی را پرداخت می‌کند.

اگر بدهی برای خرید دارایی استفاده می‌شود که به شما پول می‌دهد و می‌تواند قسط خودش را پرداخت کند، آن بدهی خوب است. هرچه بیشتر از بدهی خوب استفاده کنید سریعتر ثروتمند خواهید شد.

اگر نمی‌دانید که چگونه بدهی خوبی را بدست آورید یا چطور از آن استفاده کنید، پس بگذارید شما را با طرح نظر سنجی خودم آشنا کنم. این نظرسنجی به شما کمک می‌کند تا بهترین مربی یا دوره آموزشی را پیدا کنید. ممکن است در زمینه املاک و مستغلات، سهام یا حتی کسب و کارها باشد.

این نظرسنجی را انجام دهید و مطمئن باشید معلم مناسبی پیدا خواهید کرد که به شما کمک کند تا از بدهی خوب برای ایجاد ثروت به روش دلخواه خودتان، استفاده کنید.

شرکت در نظرسنجی
بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

دیدگاه
اسم
Email
وبسایت

طراحی سایت