logo

سایت شخصی رضا کارگزار

مربی سواد مالی | موسس باشگاه کش فلو | مربی ارشد بازی کش فلو
ceo[a]rezakargozar.com
09363738117
رابرت کیوساکی کیست؟ ( بروزترین زندگینامه رابرت کیوساکی )

رابرت کیوساکی کیست؟ ( بروزترین بیوگرافی و زندگینامه نویسنده کتاب پدر پولدار)

خلاصه ای درباره رابرت کیوساکی

نام به انگلیسی Robert Toru Kiyosaki
تاریخ تولد ۸ آوریل ۱۹۴۷ (۷۱ سال) ، هیلو، هاوایی
محل فعلی زندگی اسکاتزدیل، آریزونا
اصالت دورگه ژاپنی، آمریکایی
تابعیت آمریکا
شغل تاجر، سرمایه‌گذار، نویسنده، کارآفرین
علت معروف شدن کتاب‌هایی با عنوان مجموعه کتابهای پدر پولدار
ثروت خالص ۸۵ میلیون دلار (۲۰۱۸)
آثار مجموعه کتاب‌های پدر پولدار پدر بی پول – بازی کش فلو (بازی گردش مالی)
همسر کیم کیوساکی (کیم مایر – ۱۹۹۴ تاکنون)
پدر رالف اچ. کیوساکی
مادر مارجوری اُ. کیوساکی
خواهر و برادر بِث کیوساکی، امی کیوساکی، جان کیوساکی
سایت www.richdad.com
عکس خانوادگی رابرت کیوساکی

خلاصه ای از زندگینامه رابرت کیوساکی جهت مطالعه سریع

 • رابرت کیوساکی، یک دورگه ژاپنی آمریکایی است.
 • او کارافرین ، تاجر ، سرمایه گذار، نویسنده و مدرسی بین‌المللی است.
 • قبل از آغاز فعالیت‌های تجاری‌اش، یک افسر آمریکایی بود و در جنگ ویتنام شرکت داشت.
 • بعد از جنگ، به عنوان کارمند فروش شرکت زیراکس استخدام شد.
 • در همان سال‌ها تاسیس شرکت‌هایش را آغاز کرد.
 • دو شرکت او ورشکسته شدند.
 • در سال ۱۹۸۵ بی‌خانمان شد.
 • در سال ۱۹۹۸ و هم‌زمان با تاسیس شرکت پدر پولدار، او و همسرش میلیونر شدند.
 • کتاب‌های کیوساکی به بیش از ۲۵ زبان زنده دنیا ترجمه شده‌اند.

رابرت کیوساکی کیست؟

رابرت کیوساکی به عنوان نویسنده کتاب “پدر پولدار پدر بی پول” – کتاب شماره یک سرمایه گذاری شخصی در تمام تاریخ – دنیا را به چالش کشید و راه ده ها میلیون نفر از مردم سراسر جهان را که به پول فکر می کردند، تغییر داد. او یک کارآفرین، مربی و سرمایه گذار است که معتقد است، هر یک از ما قادریم در زندگی خود و نحوه کنترل آینده مالی خود، تغییرات ایجاد کنیم و زندگی ثروتمندانه ای که شایسته آن هستیم را داشته باشیم.

رابرت با ارائه نگرشی جدید به پول و سرمایه گذاری که عموما با پیش ذهنیت های متعارف عامه مردم تناقض دارد، توانست شهرتی بین المللی برپایه سخنان صریح و شجاعانه خود به دست آورد و به عنوان یک مدافع پرشور و سخاوتمند در آموزش مالی شخصی تبدیل شود.

بیشتر کتاب های اخیر رابرت – چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند و تیم سرمایه گذاری مهمتر از پول – به مناسبت بیستمین سالگرد انتشار کتاب پدر پولدار، پدر بی پول در سال ۱۹۹۷ ، منتشر شدند. کتاب پدر پولدار پدر بی پول و پیام هایش، که در سراسر جهان به عنوان یک اثر متفاوت در حوزه امور مالی شخصی مورد توجه قرار گرفته، با مرور زمان نیز، همچنان پرقدرت و اثرگذار باقی مانده است. کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند دو دهه بعد از موفقیت بزرگ جهانی کتاب پرفروش پدر پولدار پدر بی پول، منتشر شد و به عنوان مدرسه فارغ التحصیلی پدر پولدار معروف شد. همچنین رابرت به عنوان همکار در نوشتن دو کتاب با دونالد ترامپ – قبل از حضور موفقیت آمیز وی  در کاخ سفید و انتخاب به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده – همراهی داشته است. یکی از این کتاب های مشترک ، کتاب چرا می خواهیم شما هم ثروتمند شوید می باشد.

رابرت کیوساکی

زندگی شخصی و مواضع سیاسی رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی (رابرت تورو کیوساکی Robert Toru Kiyosaki) در ۸ آوریل ۱۹۴۷ (۷۱ سال سن دارد) در منطقه Hilo در هاوایی آمریکا به دنیا آمد و در همان ‌جا بزرگ شد. او چهارمین نسل از یک خانواده دورگه ژاپنی-آمریکایی است. نام پدر و مادرش رالف کیوساکی و مارجوری کیوساکی است. خانواده‌اش ترکیبی از مدرسان ممتاز و برجسته آمریکا بودند. پدرش «رالف ا.کیوساکی» فردی دانشگاهی و دارای مدرک دکترا بوده او همچنین رئیس آموزش و پرورش ایالت هاوایی بود. رابرت از همان سنین کودکی در یادگیری بسیار باهوش بود او پس از پایان دوره دبیرستان، وارد آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده در نیویورک شد و به عنوان افسر عرشه با درجه کارشناسی در سال ۱۹۶۹ فارغ التحصیل شد و پس از به پایان رساندن دانشگاه، به نیروی تفنگداران دریایی ارتش آمریکا پیوست و به عنوان افسر و خلبان هلیکوپتر در جنگ ویتنام خدمت کرد.

 

رابرت کیوساکی در سال ۱۹۹۴ ازدواج کرد. نام همسرش کیم کیوساکی (کیم مایر) است که کار آفرین، سرمایه گذار، نویسنده و سخنران انگیزشی می باشد. گزارش‌ها حاکی از آن است که هر دو آن‌ها با خوشحالی در آریزونا زندگی می‌کنند. همسر رابرت نیز دو کتاب را با عنوان های “زمان رشد فرا رسیده است دختر!” و “زن پولدار” منتشر کرده است.

 

کیوساکی در ستونی که برای مجله جتست نوشت از دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ حمایت کرد. کیوساکی گفت که در ۲۰۰۶ نامزدی ترامپ را پیش بینی می‌کرده‌ است. به گفته او ترامپ نامزدی است که می‌داند چطور شغل ایجاد کند و پول بسازد. او از نفوذ کافی برای اقناع کنگره برای پایین آوردن مالیات شرکت ‌ها برخوردار است.

شهرت رابرت از کجا آغاز شد؟

تا قبل از زمانی که رابرت از جنگ ویتنام بازگردد، افراد زیادی او را نمی‌شناختند. اوج شهرت کیوساکی از زمانی شروع شد که آموزش‌های مالی را آغاز کرد. خط تفکر و جریانی که از پدر پولدارش به ارث برده بود با تجربه‌های شخصی‌اش از تجارت ترکیب شد و زمینه ایجاد شهرتی جهانی را برای او فراهم کرد.

فعالیت‌های تجاری رابرت کیوساکی

در بازگشت از ویتنام، زندگی مالی و تجاری رابرت آغاز شد. رابرت در حالی که هنوز در ارتش بود در یک دوره دو ساله مدیریت در دانشگاه هاوایی ثبت نام کرد و در سال ۱۹۷۴ از ارتش آمریکا جدا شد و کمی بعد به عنوان معاون فروش در شرکت زیراکس مشغول به کار شد. در همان سال، همچنان که هنوز کارمند شرکت زیراکس بود، اولین شرکت خود را تاسیس کرد. فعالیت این شرکت در زمینه املاک بود. او اکنون بیش از ۱۰۰۰ واحد آپارتمان دارد که به گفته خودش جریان درآمدی از این آپارتمان‌ها به بیش‌ از یک میلیون دلار در ماه می‌رسد. رابرت به آن شرکت بسنده نکرد و به جای پس‌انداز پولش در بانک، شرکت‌های دیگری به راه انداخت. در همان سال‌ها که سخت مشغول فروش دستگاه زیراکس بود، در سمینارهای آموزشی «ارهارد» شرکت ‌کرد. در همان سالها او در سمینارهای آموزشی ارهارد شرکت می‌کرد و خودش می‌گوید که زندگی اش را تغییر داد، کیوساکی در سال ۱۹۷۷، شرکتی را بنیان نهاد که نخستین کیف پول‌های مردانه را که ترکیبی از نایلون و ولکرو بود به بازار عرضه کرد. این محصول، بعدها به یک محصول چند میلیون ‌دلاری جهانی تبدیل شد محصولات وی در مجلاتی چون رانرز ورلد، جنتلمن کوارترلی، ساکسز مگزین و نیوزویک مشهور شد. البته این خوشی خیلی طولانی نبود و شرکت او ورشکسته شد. سپس یک تجارت خرده فروشی را شروع کرد که تی شرت، کلاه و محصولاتی این چنینی را می‌فروخت. این شرکت هم در سال ۱۹۸۰ ورشکسته شد. سپس کیوساکی شرکت «سمینارهای آموزشی ارهارد» را خریداری کرد. این شرکت در ایالات متحده بسیار مشهور بود. کیوساکی از شهرت آن برای معرفی آموزش تجارت، کارآفرینی و سرمایه گذاری استفاده کرد. رابرت در سال ۱۹۹۴ این شرکت را فروخت.

 

سپس یک تجارت خرده فروشی را شروع کرد که تی شرت و کلاه و غیره می‌فروخت که این شرکت هم در سال ۱۹۸۰ ورشکسته شد. سپس کیوساکی شرکت سمینارهای آموزشی ارهارد را خریداری کرد که در ایالات متحده دارای شهرت بود و این شرکت را به عنوان شرکت آموزش تجارت و کارآفرینی و سرمایه گذاری معرفی کرد و در همان زمان ها هم با همسرش کیم آشنا شد و ازدواج کرد و در سال ۱۹۹۴ این شرکت را فروخت.

فعالیت‌های آموزشی رابرت کیوساکی

اولین کتاب رابرت کیوساکی با عنوان “اگر می‌خواهید ثروت شوید به مدرسه نروید” در سال ۱۹۹۲ منتشر شد و چند سال بعد، وی شرکت تکنولوژی کش فلو کیوساکی (Kiyosaki CashFlow Technologies) را تأسیس کرد که یک شرکت آموزش تجارت و اصول مالی بود.

دو کسب و کار اول کیوساکی ورشکسته شدند، اما شرکت آموزش مالی او خوب عمل کرده و درآمد اصلی آن از برگزاری سیمنارهای آموزشی است. در همین سالها کتاب های بیشتری از کیوساکی منتشر شد و موجب شهرت بیشتر وی شدند.

 

با بازنشسته شدن در سن ۴۷ سالگی در سال ۱۹۹۶، رابرت به آنچه بیش از همه مورد علاقه ‌اش بود روی آورد. در این سال رابرت در سه شرکت سهامی عام کشف نفت، طلا و نقره سرمایه‌گذاری کرد که شرکت‌های نقره و طلا برای او بسیار سودآور بود. وی همچنین در این سال کتاب “پدر پولدار, پدر بی‌پول” را نوشت.

در این کتاب رابرت در مورد دو پدر خود توضیح می‌دهد. یکی بی‌پول و دیگری پولدار. هردوی آن‌ها در حرفه‌هایشان موفق بودند و تمام عمرشان را به‌سختی کارکرده بودند اما یکی وقتی مرد ده‌ها میلیون دلار برای خانواده و سازمان‌های خیریه به‌جا گذاشت ولی دیگری پس از مرگش مقروض بود.

پدر پولدار واقعی چه کسی بود؟ کلیک کن و بخون!

موفقیت کتاب “پدر پولدار، پدر بی پول” سبب شد تا شرکت “پدر پولدار” تاسیس شود. این شرکت یک موسسه بین المللی آموزشی است که به آموزش تجارت و سرمایه گذاری در هفت کشور جهان مشغول است و ده ها هزار دانشجو دارد. رابرت کیوساکی و همسرش کیم کیوساکی با هم این شرکت را اداره می‌کنند. همسر رابرت نیز دو کتاب را با عنوان‌های “زمان رشد فرا رسیده است دختر!” و “زن پولدار” منتشر کرده است.

 

رابرت کلاس‌ هایی دارد که از ۱ ساعت تا ۳ در روز طول می‌کشند و در آن‌ها به مردم درباره رموز ثروتمند شدن آموزش می‌دهد. سوژه کلاس‌های او شامل: «سرمایه‌گذاری با بالاترین بهره و کمترین ریسک»، «چگونه به فرزندانمان آموزش دهیم پولدار شوند» و «تأسیس شرکت‌ها و واگذاری آن‌ها» می‌شود.

فعالیت های آموزشی رابرت کیوساکی در شرکت ریچ دد

پیام اصلی رابرت در کلاس ‌هایش این است که: «نبوغ مالی را که در وجودتان خوابیده‌است، بیدار کنید. این نبوغ و استعداد آماده سربرآوردن است».

در طول ۲ دهه اخیر رابرت کتاب های زیادی را به تحریر در آورد که هر یک به نوبه خود موفقیتی را برای این شرکت به همراه داشته است.

 

به دلیل نگرانی فراوانی که از خلاء در حال رشد میان داراها و ندارها داشت، به خلق « بازی کش فلو » پرداخت که به آموزش پول اختصاص دارد. بازی ای که نیویورک تایمز درباره آن می‌گوید: “کش فلو (گردش مالی)، بازی جدیدی است که هدف آن آموزش سرمایه گذاری و کسب ثروت به افراد است و به سرعت طرفداران زیادی در سر تا سر جهان پیدا کرده است.“ آموزش شناخت پول و کار با آن، بیش از اینکه تنها توسط قشر پولدار جامعه درک شود و مورد بهره ‌برداری قرار گیرد، مورد استقبال سایر قشرها نیز قرار گرفت.

 

رابرت کیوساکی سیمنارهای زیادی در کشورهای مختلفی در جهان برگزار می کند و علاقه مندان زیادی در سمینارهای وی شرکت می‌کنند. آنچه در همه سمینارهای وی بارز است توصیه وی به بازی کش فلو است. او معتقد است که افراد با تمرین و تکرار این بازی، اصول مالی که نیازمند ثروتمند شدن است را می آموزند .

 

رابرت کیوساکی می‌گوید: « علت عمده‌ای که باعث می‌شود، غالب مردم در تنگناهای مالی به‌سربرند این است که آنان سال‌های سال را از عمر خود در مدارس به سر می‌برند؛ اما درخصوص پول هیچ چیز یاد نمی ‌گیرند. نتیجه این است که فقط یاد می ‌گیرند برای پول کار کنند؛ اما هیچ‌گاه یاد نمی ‌گیرند که چه کنند تا پول برایشان کار کند.»

 

کیوساکی فعالیت های تجاری مختلفی نیز در املاک و مستغلات، موبایل و اینترنت، آموزش، معدن، انرژی و … دارد. ثروت تخمینی کیوساکی حدود ۸۰۰ میلیون دلار است. کیوساکی به سرمایه گذاری در املاک علاقه زیادی دارد و بیش از ۱۴۰۰ واحد آپارتمانی را در دارایی های خود دارد.

 

حرفه رابرت بر مستغلات و رشد دادن شرکت‌های کم سرمایه استوار بود؛ اما در مؤسسه آموزشی او، مهم‌ترین چیزی که تعلیم داده می‌شود، عشق و استقامت است. او این آموزش را با کمک گرفتن افرادی چون اگ مندینو، زیگ زیگلار و آنتونی رابینز انجام می‌دهد. پیام اصلی رابرت کیوساکی این است که: « مسئولیت امور مالی‌ات را خود بر عهده بگیر یا این که تا آخر عمر پذیرای دستورالعمل‌ها و فرمایش ‌های دیگران باش. دست خودت است که ارباب پول باشی یا برده اش شوی.»

افکار و نگرش رابرت کیوساکی چگونه است؟

خط فکری کیوساکی، برگرفته از نگاه متفاوت او به مسائل مالی است. در حقیقت، بزرگ‌ترین تفاوت افراد ثروتمند و فقیر در افکار متفاوتشان مشاهده می‌شود. وقتی یک ثروتمند برای آموزش خود هزینه می‌کند در نگاه یک فرد فقیر، فقط پولش را به هدر داده است. شاید به همین علت، ما بهای دوره‌های آموزشی را زیاد و غیرمنصفانه می‌دانیم. چون فکر نمی‌کنیم که از طریق آموزش بتوان پولدار شد. اگر دستی به سروگوش افکارمان بکشیم، می‌توانیم سال‌های از دست رفته زیادی را جبران کنیم. در ادامه با هم چند مورد از سخنان رابرت کیوساکی را می‌خوانیم. این سخنان، چکیده‌ای کوتاه و گریزی مستقیم به افکار مالی او هستند.

 

 • پول، واقعی نیست، پول یک جور توافق بین آدم‌ها است.
 • دانستن، قدرت است.
 • همیشه اول به خودتان پول بدهید.
 • فرصت‌های بزرگ با چشم دیده نمی‌شوند، باید با افکارتان آن‌ها را پیدا کنید.
 • از خودتان بپرسید، چطور می‌توانم کاری کنم که بدون شاغل بودن، پول دربیاورم؟
 • در تجارت و سرمایه گذاری به دنبال معاملات جدید بگردید؛ برخلاف جریان آب اما هوشمندانه شنا کنید.
 • گفتن جمله: «من برای فلان چیز پول ندارم» ممنوع است. در عوض بگویید: «چطور می‌توانم هزینه خرید فلان چیز را دربیاورم؟»
 • با آن مقدار پولی وارد معامله شوید که اگر تمامش را از دست دادید، بتوانید جبرانش کنید.
 • سود واقعی، موقع خرید به دست می‌آید نه فروش.
 • اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، اول از همه باید مثل ثروتمندان فکر کنید.
 • انجام یک کار را تنها با انجام دادن آن یاد می‌گیرید.
 • این شکل برخورد شما با شکست است که می‌تواند در زندگی‌تان تفاوت ایجاد کند.
 • به عنوان یک ثروتمند، باید توانایی کاهش هزینه‌ها را در خودتان تقویت کنید.
 • مسیر، هدف است.
 • زندگی، مهم‌تر از پول است اما پول برای تضمین زندگی اهمیت دارد.
 • همیشه، پشت واژه‌هایی که یک فرد انتخاب می‌کند، ارزش‌ها و تفاوت‌های وجودی‌اش پنهان شده است

خلق بازی کش فلو رابرت کیوساکی به عنوان یک نوآوری جهانی در حوزه آموزش سرمایه گذاری

بازی CASHFLOW Game

از جمله نوآوری‌های متفاوت رابرت کیوساکی می‌توان به ابداع “بازی کش فلو” اشاره کرد. در این بازی بی نظیر به صورت کاملاً مفرح، هر فرد می‌ تواند به صورت عملی با مفاهیم بنیادی اقتصادی آشنا شده و دانش مالی خود را ارتقاء دهد.

 

این بازی در حقیقت بر پایه اصولی طراحی شده که در کتاب هایش به آن اشاره می کند. وی درباره ایده خلق این بازی می گوید: “من در طول سال های تحصیلی ام به این نتیجه رسیدم که بهترین شیوه یادگیری، تمرین و تکرار است. پس به فکر طراحی بازی ای افتادم که بتواند در کنار جذابیت و سر گرمی ، مفاهیم مالی، سرمایه گذاری و حسابداری را به افراد بیاموزد. آموزش چنین مفاهیمی با مطالعه کتاب و یا شرکت در کلاس های آموزشی، ممکن است کمی کسل کننده و دشوار باشد.“

 

آموزش اختصاصی پول از طریق بازی، بهترین فکری بود که به ذهن رابرت رسید. در واقع، از یک جایی به بعد، آموزش‌های پولی تنها به تمرین بیشتر نیاز دارند و چه چیزی بهتر از یک بازی می‌تواند این کار را انجام دهد؟ بازی که کیوساکی آن را معرفی کرد “کش فلو یا Cashflow game” نام داشت.

 

شاید شرکت در سمینارهای رابرت کیوساکی یا ثبت نام در دوره های آموزشی وی سخت و غیر ممکن باشد ولی خوشبختانه تمام کتاب های کیوساکی در ایران با ترجمه خیلی خوبی منتشر شده و بازی کش فلو به راحتی در دسترس است و چیزی را از دست نخواهید داد .

لینجا برای آشنایی شما با بازی کش فلو توضیحات کاملی نوشتم. کلیک کن و بخون!

نسخه فارسی بازی cashflow 101 رابرت کیوساکی با عنوان بازی کش فلو در ایران منتشر شد

این بازی فکری که توسط روزنامه آمریکای امروز ” مونوپولی در Stroids” لقب گرفته بود در سال ۲۰۱۸ با رنگ ها و شکل ها و دستور العمل های بهتر به روز شد و هم اکنون پس از بررسی ، تحقیق و مداومت بالاخره در ایران نیز نسخه جدید سال ۲۰۱۸ بازی cashflow101 با عنوان «بازی کش فلو» با کیفیتی بالا و کاملا بومی سازی شده طراحی و تولید گردید.

در طراحی نسخه فارسی تلاش شده است تا با حفظ ساختار اصلی بازی، اطلاعات و ارقام موجود در آن در حد امکان متناسب با شرایط حال جامعه ایران باشد تا پذیرش مفاهیم برای مخاطب امکان پذیرتر گردد.

رضا کارگزار و بازی کش فلو (بازی گردش مالی - بازی گردش پول - بازی جریان نقدینگی)

در این بازی یاد می گیرد با چشم های خود به توصیه های مالی گوش کنید.

شرکت هوش ثروت افتخار دارد که «بازی کش فلو» را در ایران به همراه خدمات پشتیبانی ارائه دهد. علاوه بر این کارگاه های آموزش بازی کش فلو را به صورت حضوری و مجازی برگزار می نماید. آموزش بازی توسط مربی ارشد این بازی آقای رضا کارگزار ارائه می گردد.

بازی کش فلو ریس CASHFLOW RACE Game

برای تهیه بازی کش فلو ریس، نسخه خانوادگی بازی کش فلو به باشگاه کش فلو بروید یا روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید بازی کش فلو ریس

بهترین محل سرمایه گذاری وجود خودتان است.

برای شرکت در کارگاه های آموزش بازی کش فلو به شکل حضوری یا مجازی با باشگاه کش فلو تماس بگیرید.

کارگاه بازی کش فلو سال 98

برای ثروتمند شدن بازی با پول را یاد بگیرید.

کانال تلگرام رضا کارگزار
۱ Comment
 • فرشاد
  پاسخ
  Posted at ۱۲:۳۸, ۱۳۹۷/۰۴/۱۳

  حدود دو یا سه سال هست که با کتاب های ایشون آشنا شدم. واقعا شفاف و روون در مورد تجارت و آموزش سرکایه گذاری مطلب ارائه دادن. خیلی نکات کلیدی رو از کتاب های ایشون یاد گرفتم. ممنوم از سایت آقای کارگزار که نماینده فروش کتاب و بازی گردش مالی ایشان هستن.

ارسال یک نظر

دیدگاه
اسم
Email
وبسایت

طراحی سایت