logo

سایت شخصی رضا کارگزار

متخصص و مدرس برنامه ریزی مالی شخصی | مربی ارشد بازی کش فلو | موسس باشگاه بازی گردش مالی ( باشگاه کش فلو ایران )
ceo[a]rezakargozar.com
09153258199
0
  • محصولی در سبد نیست.
کیف پول محک

محک زدن هزینه‌های روزانه را در نرم افزار حسابداری شخصی کیف پول شروع کنید

زمانیکه تصمیم می گیرد برنامه ریزی مالی را برای زندگی شخصی خود شروع کنید تازه متوجه می شوید داده های مکتوب را که بر اساس آن بتوانید تشخیص دهید در کجای داستان بودجه بندی قرار دارید، در اختیار ندارید یعنی اصلا نمی دانید چند درصد از درآمد خود را صرف هزینه های ضروری می کنید، چند درصد را صرف تفریحات می کنید و …

 

اینجاست که به اهمیت ثبت کردن هزینه های روزانه پی خواهید برد و از اینکه بارها به این کار اقدام کرده اید ولی هر بار بعد از مدت کوتاهی به یک دلیل پیش پا افتاده، نوشتن هزینه ها را متوقف کرده اید شرمنده می شوید.

 

یکی از دلایل مهم افراد برای اینکه هزینه های روزمره خود را ثبت نمی کنند این است که ما میدانیم چقدر درآمد داریم و اگر آخر ماه چیزی برای ما نمانده باشد یعنی به اندازه کل درآمدمان، هزینه داشته ایم پس نیازی به ثبت نیست. اما این یک توجیه بیشتر نیست؛ چرا که ثبت هزینه ها به تنهایی برای شما مفید نخواهد بود بلکه دسته بندی هزینه ها و تطابق آن با مدل های بودجه بندی است که می تواند به شما بگوید در چه بخش هایی هزینه های ناخواسته یا برگرفته از اثرات محیطی داشته اید و در چه بخش هایی فراتر از الگوها رفتار کرده اید و اینجاست که ناخواسته سعی می کنید دسته بندی ها را به شرایط الگو ها نزدیک کنید یا اثرات محیطی را در هزینه‌کرد خود کاهش دهید تا به آن چیزی که همه ما به دنبال آن هستیم برسید.

پس انداز بعد از ثبت کردن هزینه، خود را نمایان می کند

بله پس‌انداز از اینجا شروع می‌شود. از زمانی که بتوانید بین درآمد و هزینه خود یک فاصله ایجاد کنید به نام “پس انداز” یا بهتر بگم به قول جرج کلاسون در کتاب ثروتمندترین مرد بابل “سهم من”. در واقع مهمترین وظیفه شما نسبت به درآمدتون همینه و کسانی که پس انداز رو از داخل درآمد خود بیرون نمی کشند همیشه محکوم به فقر هستند.

 

همه ما در زندگی مالی شخصی خود ۴ کار اصلی انجام می دهیم :

۱- ایجاد درآمد و افزایش آن

۲- انجام هزینه برای بخش های مختلف زندگی از جمله خوراک، پوشاک، تفریح، درمان و …

۳- تبادلات مالی با بقیه افراد

۴- پس انداز کردن

 

اگر شما به عنوان یک شخص بتوانید در این چهار حوزه از زندگی مالی خود مدیریت داشته باشید، آن زمان می توان گفت شما برنامه ریزی مالی و حسابداری شخصی خود را بدرستی انجام داده اید.

 

حسابداری شخصی شامل ۴ بخش بسیار مهم است که باید آنها را به صورت مکتوب و به روز در اختیار داشته باشید :

۱- دارایی

۲- بدهی

۳- هزینه

۴- درآمد

 

در این ۴ بخش، اولین بخشی که باید شروع به ثبت کردن آن کنید بخش هزینه ها است که نیاز به دقت بالایی دارد چون بخش ها و تعداد آن در طول روز به نسبت سایر موارد بیشتر است.

 

برخی افراد این هزینه ها را در دفترچه یا سررسید یا برگه های کاغذ ثبت می کنند ولی این روش یک عیب بزرگ دارد و آن این است که معمولا بین زمان هزینه‌کرد و زمان ثبت، فاصله زمانی به وجود می آید و ممکن است فراموش شود یا اینکه دفترچه گم شود و دیگر به آن دسترسی نداشته باشید و از همه مهمتر جمع بندی و طبقه بندی هزینه ها بسیار سخت و زمان‌بر است چون باید از ماشین حساب و کاغذ استفاده شود

در اینجا من به شما پیشنهاد می‌کنم این هزینه‌ها را در نزدیک‌ترین وسیله به خودتان ثبت کنید. این روزها گوشی موبایل برای همه ما نزدیک‌ترین وسیله کاربردی به ماست که در تمام شرایط آن را در دست داریم و از امکانات مختلف آن استفاده می کنیم. پس بهتره یک اپلیکیشن پیدا کنید که این کار را به کمک آن و به راحتی بتوانید انجام دهید.

 

نرم افزار موبایلی که من شخصا از آن استفاده می‌کنم و می‌توانم به شما پیشنهاد کنم، “کیف پول محک” است. اپلیکیشن حسابداری شخصی کیف پول محک، بر روی گوشی شما نصب می شود و همه جا همراه شماست تا بتواند یاری رسان شما در رسیدن به هدف ثبت هزینه های شخصی باشد.

این اپلیکیشن کمک های زیادی به شما می کند که با هم مرور می کنیم.

۱) ثبت داده های مالی

با نرم افزار کیف پول محک شما می‌توانید تمامی هزینه ها و درآمدهای خود را ثبت کنید. خیلی ساده و فقط با سه کلیک. همچنین شما می‌توانید تعیین کنید این هزینه برای چه موضوعی هزینه ای انجام شده است (مثل خرید مواد غذایی، پوشاک، تفریحات و …)

حتی در نسخه حسابداری اندروید کیف پول محک، امکان شناسایی پیامک های بانکی شما رو دارد که با این امکان می توانید ثبت هزینه ها و ثبت انتقال‌هایتان رو بصورت نیمه اتوماتیک انجام دهید.

از طرفی شما می توانید تمامی مراوده های مالی خود را با اشخاص دیگر مثل دریافتی های شما از آنها یا پرداختی هایی را که به آنها داشته‌اید ثبت کنید. اینکار باعث می شود که دیگر فراموش نکنید از چه شخصی طلب مالی دارید و یا به چه شخصی مقروض هستید.

۲) اندازه گیری

با ثبت هزینه ها و درآمد ها در یک دوره چند روزه، حالا یک سری داده خام دارید که کیف پول با تحلیل این داده ها به شما اطلاعات و گزارشات شگفت انگیزی خواهد داد.

به عنوان مثال به شما می گوید مجموع هزینه هایتان در هفته گذشته چقدر بوده است! یا به شما می گوید که چند درصد از هزینه های ماه قبل شما بابت اجاره بها یا خرید مواد غذایی بوده است.

۳) بهبود مدیریت هزینه ها و پس انداز کردن

حالا که هزینه‌هایتان را اندازه گیری کردید وقت آن است که دست بکار شوید، یعنی تصمیم بگیرید که شما چه کاری می توانید انجام دهید تا این هزینه‌ها را کاهش دهید. مثلا شما از گزارشات حسابداری شخصی کیف پول محک متوجه می‌شوید که ماهانه ۱۰۰ هزار تومان بابت بنزین ماشین خود هزینه می‌کنید. در اینجا چند کار می‌توانید انجام دهید :

۱- مصرف سوخت ماشین را با یک سرویس دوره ای کاهش دهید.

۲- ماشین خود را گاز سوز کنید چون گاز به نسبت بنزین سوخت ارزانتری است.

۳- بعضی روزها از وسایل نقلیه عمومی برای رفتن به سرکار خود استفاده کنید.

خواهید دید با انجام هر کدام یا تمامی این گزینه ها در ماه بعد، میزان هزینه شما برای موضوع هزینه ای (خودرو_سوخت) کاهش پیدا خواهد کرد.

این کاهش هزینه یعنی پس انداز بیشتر

اما کیف پول محک در این مرحله هم شما رو تنها نخواهد گذاشت. به عنوان مثال شما با امکان بودجه بندی حسابداری موبایل کیف پول محک می توانید برای خرید مواد غذایی، یک بودجه ماهانه ۷۰۰ هزار تومانی تعیین کنید. با نزدیک شدن به این مبلغ، نرم افزار کیف پول محک به شما هشدار داده و شما می توانید در هر لحظه مشاهده کنید که چند درصد از بودجه خود را مصرف کرده اید. این کار باعث می شود که شما از انجام خریدهای هیجانی و غیر ضروری منصرف شوید و خود اینکار باعث پس انداز بیشتر درآمد شما خواهد شد.

نرم افزار حسابداری شخصی کیف پول محک برای سیستم های عامل iOS و اندروید طراحی شده است. این نرم افزار حسابداری موبایل دارای نسخه رایگان بوده و شما می توانید پس از نصب نرم افزار و دیدن امکانات آن، در صورت تمایل اقدام به خرید نمائید.

اطلاعات بیشتر در مورد کیف پول محک
میخوام کیف پول محک رو داشته باشم
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

طراحی سایت