logo

سایت شخصی رضا کارگزار

متخصص و مدرس برنامه ریزی مالی شخصی | مربی ارشد بازی کش فلو | موسس باشگاه بازی گردش مالی ( باشگاه کش فلو ایران )
ceo[a]rezakargozar.com
09153258199
0
  • محصولی در سبد نیست.
بیمه عمر - آتش نشان

چرا یک آتش نشان به بیمه عمر ( بیمه زندگی ) نیاز دارد

چرا یک آتش نشان به بیمه عمر ( بیمه زندگی ) نیاز دارد؟

مراقبت از آنان که از دیگران حفاظت می‌کنند؛

میدونم که شغل پر مشغله، طاقت فرسا و پر دردسری داری…

من میدونم دیدن صحنه های دلخراش مثل صحنه هائی که منجر به مصدومیت و تلفات جانی مردم و یا همکاران تو میشه، چه تأثیری در ایجاد استرس شغلی و در نهایت افسردگی تو داره به طوری که آتش نشانانی که امتیاز بالاتری در سیستم شغلی شان دارند، ۸٫۳ بار بیشتر از بقیه در ریسک افسردگی قرار دارند!؟

شاید باورش برای خیلی­ها سخت باشه که عواملی مانند افزایش سن، تأهل و افزایش مدت اشتغال در شغل آتش نشانی باعث میشه که ۱۵ درصد از آتش نشانان در معرض اختلال روانی باشند.!!

ممکنه خیلی ها ندونند که افسردگی ۱۱ درصد و بیماری اختلال در سلامت ذهنی به میزان ۲۱ درصد در میان آتش­نشانان شایع هست!

البته اینم میدونم که مشمولین قانون کار که با عنوان آتش نشانان عملیاتی کارگری در آتش­نشانی کار می‌کنند و بعد از بیست سال کار بازنشست می‌شوند، فقط حدود ۱۰ درصد آتش نشانان کل کشور را شامل می شوند و مابقی باید سی سال با شرایط سخت خدمت کنند!!

من این رو هم به خوبی میدونم که آتش­نشانان به دلیل تحمل تنش­های خاص صوتی بعد از ۳۰ سال کار کردن در معرض افت شنوایی به میزان ۲۵ واحد قرار میگیرند به شکلی که حتی مکالمه محاوره عادی را هم نخواهند شنید!

هر آنچه که درباره آتش نشان‌ها باید بدانید ...

همه این مسائل رو می‌‎دونم اما تو هم میدونی …

میدونی که در اثر شوک ناشی از خارج شدن از یک وضعیت سکون و یا خواب نسبتاً آرام که با شنیدن صدای زنگ حریق و حادثه (با قدرت حداقل ۸۵ دسی بل) در لحظات پیش بینی نشده، ایجاد میشه چه عوارض فیزیولوژیکی روی سیستم عصبی شما میذاره؟ به شکلی که  این استرس، سلول‌های مغز را به تدریج نابود می‌کنه. به شکلی که هیپوکام یا مرکز حافظه‌ی مغز در افراد مبتلا به اختلال استرس پس از حادثه (PTSD) تا ۸ درصد کوچک‌تر می‌شه!
میدونی آتش­نشانان وقتی با خودروهای سبک و سنگین در ترافیک و معابر کم عرض و تقاطع های غیر هندسی مشغول رانندگی هستند با توجه به استرس ناشی از دیر رسیدن به صحنه عملیات، علاوه بر اینکه این استرس اونها را از نظر روحی و روانی تحت تأثیر قرار میده سیستم ایمنی بدن را هم تحت تأثیر قرار می‌ده و مبارزه با بیماری‌ها را دشوارتر می‌کنه و حتی ممکنه بدن آتش­نشانان بیشتر دچار عفونت ‌بشه و در هنگام ابتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا دچار عوارض شدیدتری بشوند!؟
میدونی طبق آمار ۸۵ درصد تلفات ناشی از حریق ها در اثر استنشاق دود و گازهای سمی است و آتش نشانان در حین مأموریت های خود با انواع گازهای سمی و کشنده نظیر کُلر، اکسیدهای نیتروژن، هیدروژن سیانید، اکرولین، ایزوسیانات، منواکسیدکربن، هیدروژن سولفوره و… در حوادث مختلف روبرو بوده اند! و در این بین تنها ۱/۲۸ درصد از منو اکسید کربن؛ در هوا تولید بیهوشی کرده و در کمتر از ۳ دقیقه انسان را از بین می برد و یا اینکه وجود ۱۰ درصد از گاز کربنیک در مدت کمتر از چند دقیقه انسان را از بین می برد.

میدونی طبق تحقیقاتی که انجام شده اکثر آتش نشانان با توجه به میزان جذب و مدت زمان قرار گیری در معرض گازهای سمی، دچار عوارض متعددی از قبیل اختلالات تنفسی، گوارشی، ضایعات عصبی، خونی، قلبی، بیماری های پوستی، نرمی استخوان و اختلالات روانی می شوند.
 میدونی که آتش­نشانان به دلیل سرو کار داشتن با آتش و حرارت­های بالای ناشی از آن در معرض کاهش فشار به علت انبساط رگ ها هستند و اگر کمبود آب بدن در این شرایط به علت تعریق به کمتر از ۱۵ درصد وزن بدن برسه، این عارضه مرگ را به دنبال داره!!؟

میدونی شعله آتش دارای تشعشات امواج مختلف از جمله مادون قرمز و ماوراء بنفش هست که مجاورت طولانی مدت با آنها عوارض مختلفی چون ضایعات بینایی، پوستی، ریوی و سوختگی و در نهایت سرطان پوست را در پی خواهد داشت؟

 میدونی وقتی مجموع گرمای حاصل از متابولیسم بدن به حدی برسه که مکانیسم خنک کننده بدن قادر به دفع آن نباشه گرما در بدن ذخیره  شده و حرارت اعضای حیاتی بدن را بالا می برد تا حدی که نارسایی جریان خون باعث تولید سنکوپ می شود!

میدونی که حقوق یک آتش نشان در ایران با لحاظ ۳۸ الی ۴۸ ساعت کار در هفته، ۱۲ درصد حقوق متوسط آتش نشان در آمریکا و کانادا و استرالیاست!

میدونی که طبق مطالعه پژوهشگران، حدود ۲۱۲۵ نوع سرطان در بین ماموران آتش نشانی شایع است و طی مقایسه مردان در شغل های دیگر و حرفه آتش نشانی مشخص شده که حدود دو برابر سرطان مغز و ۳۶ درصد سرطان روده در بین ماموران آتش نشانی بیشتر است.

شغل تو شیرین است به شرط آنکه بدانی این راه سخت را باید چگونه پیمود

حالا با روشن شدن این مسائل برای ما به این نتیجه می‌رسیم که تو قطعا نیازمند یک راهکار خوب برای زندگیت هستی، اینطور نیست؟

راهکاری که بتونه علاوه بر اینکه تو را در برابر مخاطرات شغلی مراقبت کنه تا مجبور نباشی تمام درآمد ماهیانه و حتی سالها کار خودتو را برای درمان یک بیماری به هدر بدی، از طرفی هم امتیازات خوبی برای تو به دنبال داشته باشه

مثلاً اینکه سرمایه بزرگ مالی رو بعد از چند سال به حساب بانکی تو واریز کنه!

وام ­های متوالی آن ­هم بدون سند، ضامن و وثیقه به تو پرداخت بشه تا بتونی برای توسعه یک کار شخصی و حتی مسافرتهای دلچسب استفاده کنی

زودتر از اینکه بازنشسته بشی، سرمایه مالی عظیم و خوبی را به تو پرداخت کنه تا نگرانی تو برای آینده کم بشه، تا در نهایت بتونی استقلال مالی و زندگی به سبک سرمایه‌­داران رو به زودی تجربه کنی و همه اینها رو یک سازمان بزرگ دولتی و مورد قبول نهادهای بین المللی به اسم بیمه مرکزی برای تو گارانتی کنه

برای اینکه با معجزه پیشنهاد منحصر به فرد ما برای پیشرفت در کار و زندگی خودت آشنا بشی و نگرانی‌های آیندت، کمتر و کمتر بشه، ما به عنوان یک مشاور امین برای یک سرمایه ­گذاری مطمئن و تضمین شده در کنار تو تا انتهای راه هستیم.
اگر می‌خواهی بیشتر درباره پیشنهادم صحبت کنیم، با من تماس بگیر.
رضا کارگزار – ۰۹۱۵۳۲۵۸۱۹۹
اطلاعات نماینگی من
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال