logo

سایت شخصی رضا کارگزار

متخصص و مدرس برنامه ریزی مالی شخصی | مربی ارشد بازی کش فلو | موسس باشگاه بازی گردش مالی ( باشگاه کش فلو ایران )
ceo[a]rezakargozar.com
09153258199
0
  • محصولی در سبد نیست.
بیمه عمر - مهندس عمران

چرا یک مهندس عمران به بیمه عمر ( بیمه زندگی ) نیاز دارد

مراقبت از آنان که سازنده هستند ...

سلام مهندس
میدونم که شغلی پر از استرس، فرسودگی و البته پرفشاری داری …
مهندس عزیز من میدونم به طور معمول یک مهندس عمران به صورت تمام وقت کار می کند. در صورت بروز مشکل یا وجود ضرب الاجل برای اتمام بعضی از پروژه ها، لازم است در خارج از ساعات معمول نیز کار کند.
اینم میدونم که در بخش خصوصی، شرکتها بر اساس شرایط و روشهای خود میزان حقوق و مزایای مهندس را تعیین می‌کنند که ممکن است با انتظارات تو مطابقت نداشته باشد.
میدونم در حال حاضر به دلیل آنکه تقاضای بازار از یک سو و تعداد فارغ ‌التحصیلان از سوی دیگر تناسب ندارد، دانش‌آموختگان رشته مهندسی مجبور به کار در سایر حوزه‌های خارج از تخصص خود هستند.

خشت به خشت مشکلات در راه شغل مهندسی عمران

اما تو هم میدونی …

تو میدونی اگر رقم تعداد پروانه های ساختمانی را به تعداد مهندسان تقسیم کنیم متوجه خواهیم شد، به هر مهندس کمتر از یک ساختمان خواهد رسید! از طرف دیگر، نظام فنی و اجرایی بودجه های عمرانی دولت جوابگوی نیازهای عمران کشور نیست و در ۳ سال گذشته روند صدور مجوزهای ساختمانی کاهش پیدا کرده!

اینم میدونی که در سال ۱۳۹۲ تعداد ۲۲۲۸۵۰ پروانه ساختمانی توسط شهرداری های کشور صادر شده که این رقم در سال ۱۳۹۳ بیش از ۴۰ درصد کاهش یافته! از طرف دیگر بیش از ۲۵۰ هزار مهندس دارای پروانه اشتغال هستند که این موضوع روند افزایشی داشته به طوریکه پیش بینی می شود این رقم به زودی به ۳۵۰ هزار نفر برسد!

آیا تو میدونی نامتناسب بودن سامانه برنامه ریزی نظام آموزش عالی با نیاز های بازار کار، باعث شده سال ۱۳۹۰ مرکز آمار ایران اعلام کند، مجموعاً حدود ۷۶۸ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار در کشور وجود دارد!

اینم میدونستی سالانه بیش از یک‌ هزار و ۴۰۰ نفر در کشور بر اثر حوادث فیزیکی ناشی از کار جان خود را از دست می‌دهند.شش برابر این رقم نیز آمار مرگ‌ های ناشی از بیماری‌ های شغلی است که گریبان نیروی کار را گرفته! البته اینم بدون ۴۳٫۸ ‌درصد موارد مرگ‌ و میر ناشی از حوادث کار در بخش صنعت ساختمان اتفاق می‌افته!

اینم اضافه کنم سوانح ساختمانی نسبت با استاندارد جهانی «غیرقابل قبول» است و از هزار و ۵۰۰ مرگ ناشی از حوادث کار در ایران ۶۰ درصد مربوط به حوادث ساختمانی می باشد! روزانه ۳ خانواده در کشور در این حوادث صدمه می‌بینند!

به دونسته هات این رو هم اضافه کن که در سال ۹۶ تعداد حوادث ناشی از کار سال گذشته حدود ۲۴ هزار حادثه بوده که از این تعداد حادثه ۱۸۷۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

میدونی در مورد بررسی صدمات کشنده ناشی از فعالیت های ساختمانی به انجام رسید مشخص شد ۱۴٫۴ درصد از مرگ های ناشی از این حوادث به دلیل نقص و یا عدم ایمنی کافی دستگاه مورد استفاده بوده!

میدونستی که عمده ترین دلایل مرگ میر ناشی از حوادث کار هم در سال ۹۲ به ترتیب سقوط از بلندی به تعداد ۹۶۵ نفر، برخورد جسم سخت ۳۷۱ نفر و برق گرفتگی ۳۰۳ نفر بوده؟

میدونی بیشترین نرخ بیکاری در گروه مردان در بین گروه های عمده رشته تحصیلی، به ترتیب مربوط به رشته های تحصیلی علوم کامپیوتر (۲۲.۳ درصد)، صنعت و فناوری (۲۱.۸ درصد) و معماری و ساختمان سازی (۲۰.۸ درصد) هست!

اینم میدونستی درآمد سالانه مهندس عمران که به عنوان کارشناس در حوزه های مختلف چیزی بین ۹۰ دلار الی ۴۵۰ دلار (با احتساب دلاری ۱۰ هزار تومان و یورو ۱۲ هزار تومان) است! اما در همین حال درآمد سالانه مهندس عمران که به عنوان کارشناس در کشور انگلستان مشغول به کار است حدود ۳۰ هزار یورو و در آمریکا برابر است با ۶۳ هزار دلاره!

می‌توانی مهندس زندگی آینده خود هم باشی به شرطه‌ها و شروطه‌ها

حالا اگر دانسته‌هامون رو کنار هم بگذاریم به این نتیجه می‌رسیم که تو قطعاً نیازمند یک راهکار امن هستی تا به آرامش برسی و دیگه نگران روزهای پیش رو نباشی!
راهکاری که نگذاره دور از جونت برای درمان یک بیماری اجباری به خاطر کار و محیط کاریت، تمام درآمد ماهیانه و حتی پس انداز سالها کار کردنت برای درمان یک بیماری به هدر بره! بلکه باعث بشه علاوه بر اینکه تو رو در برابر مخاطرات شغلیت محافظت کنه، امتیازات خوبی رو هم برای تو داشته باشه!
مثلاً اینکه :
هزینه های درمانی بیماری های خاص مثل سرطان، انواع سکته ها و جراحی قلب و پیوند اعضا رو به جای تو پرداخت کنه!
هزینه حوادث و غرامت نقص عضو و از کارافتادگی احتمالی رو تمام و کمال بهت پرداخت کنه!
خدای نکرده اگر یک روز که هیچ وقت قرار نیست بیاد به هر علتی از این دنیا بری، بابت جبران نبودنت غرامت بزرگی رو به خانواده و بازمانده هات پرداخت کنه!
تازه زودتر از رسیدن دوران بازنشستگی، سرمایه بزرگی رو بعد از چند سال یک جا به حساب بانکی تو واریز کنه تا بتونی برای سپری کردن دوران بازنشستگی و کهولت و ناتوانی ازش استفاده کنی و دغدغه اون روزها رو نداشته باشی؟
وام‎‌های متوالی آن هم بدون سند، ضامن و وثیقه به تو پرداخت کنه تا بتونی برای هزینه های ناخواسته پیش روی تو در زندگی و حتی برای یک مسافرت دلچسب و دوری از محیط کار پر استرس ازش استفاده کنی!
و همه اینها رو یک سازمان بزرگ دولتی و مورد قبول نهادهای بین المللی به اسم بیمه مرکزی برای تو گارانتی کنه!

برای اینکه با معجزه پیشنهاد منحصر به فرد ما برای پیشرفت در کار و زندگی خودت آشنا بشی و نگرانی­‌های آینده­ات کمتر و کمتر بشوند ما به عنوان یک مشاور امین برای یک سرمایه­‌گذاری مطمئن و تضمین شده در کنار تو تا انتهای راه هستیم.
اگر می خواهی بیشتر درباره پیشنهادم صحبت کنیم با من تماس بگیر …
رضا کارگزار  ۰۹۱۵۳۲۵۸۱۹۹
اطلاعات نماینگی من
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

طراحی سایت