logo

سایت شخصی رضا کارگزار

متخصص و مدرس برنامه ریزی مالی شخصی | مربی ارشد بازی کش فلو | موسس باشگاه بازی گردش مالی ( باشگاه کش فلو ایران )
ceo[a]rezakargozar.com
09153258199
0
  • محصولی در سبد نیست.
سرمایه گذاری با مبالغ اندک

چگونه با مبالغ اندک سرمایه گذاری کنیم؟

در جوامعی که روش سنتی و سرمایه گذاری یگانه راه شناخته شده برای بیشتر مردم می باشد، از طرفی خرید طلا و املاک بهترین روش سنجیده می شود. از طرفی قبول و پذیرش اشکال سرمایه گذاری کمی مشکل خواهد بود. اما در هر جامعه ای معمولا تعدادی از مردم برای سرمایه گذاری مناسب به دنبال راه های جدید می باشند. این راه های جدید مطمئناٌ برای سرمایه گذاران سودآوری بیشتری دارد.

سرمایه گذاری با پول کم، برای خیلی از مردم غیر ممکن به نظر می رسد. آنها تصور نمی کنند که بتوانند با کنار گذاشتن مبالغ اندک حتی چند صد هزار تومان، در بازار یا مکان های دیگر برای درست یافتن به یک آینده بهتر، سرمایه گذاری انجام دهند.

احتمالاٌ شما هم فکر می کنید که سرمایه گذاری با پول کم مثل ۲ یا ۳ میلیون تومان بی فایده باشد! اما حقیقت این است که اگر شما با ۱ میلیون تومان هم شروع به سرمایه گذاری کنید، فرصت هایی وجود دارد که می توانید آن را در سال های بعدی به سرمایه بزرگی تبدیل کنید.

نکته اول

این سرمایه های کوچک را طی سال ها می توانید به سرمایه بزرگی تبدل کنید، نه در چند ماه! به دست آوردن هرچیزی که با ارزش باشد در اکثر مواقع زمان می برد و داشتن یک پس انداز و سرمایه بالای ۱۰۰ میلیون هم نیاز به زمان دارد.

اهمیت ندارد چقدر پول دارید، مهم این است که شما قصد دارید این مبلغ را صرف چه چیزی کنید. اگر از الان ناامید شوید که با پول کم نمی‌شود یک سرمایه گذاری خوب را انجام داد، به احتمال قوی آن را صرف خرید چیزهایی خواهید کرد که در آینده ارزشی را برای شما ایجاد نخواهد کرد!

نکته دوم

قرار نیست در این مطلب پیشنهاد یک سیستم جدید کسب و کار یا ایده ای قدیمی و کلیشه ای مثل پرورش زنبور عسل یا قارچ یا ساخت فیلتر هوای ماشین را در اختیار شما قرار دهیم.

این مطلب برای افرادی می باشد که دارای شغل با درآمدی ثابت هستند که سرمایه ای را پس انداز کرده اند و نمی‌خواهند این سرمایه بدون استفاده بماند.

در یک تقسیم بندی، کسب و کارها بر اساس حوزه فعالیت به ۶ دسته تقسیم بندی می شوند:

کسب و کارهای خانگی، الکترونیکی، روستایی، خانوادگی، متوسط، کوچک و بزرگ که البته از بین آنها، کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ به سرمایه اولیه ای بیشتر از ۵ میلیون نیاز دارند.

۱ کسب و کارهای اینترنتی

فروش محصولات یا خدمات از طریق اینترنت را (کسب و کار اینترنتی) می گویند. تجهیزات مورد نیاز برای اینگونه کسب و کارها کامپیوتر، اینترنت و یک خط تلفن می باشد که می توان به وسیله آن یک فروشگاه اینترنتی راه انداخت.

به طور کلی برای راه اندازی یک سایت، چیزی حدود ۲ میلیون تومان نیاز است. از نمونه های مشخص این نوع کسب و کار می توان به سایت های فروش کارت، سایت های تبلیغاتی و سایت هایی از این قبیل اشاره کرد.

۲ کسب و کارهای خانگی

هر فعالیتی در محل سکونت فرد انجام شود و با استفاده از وسایل و امکانات منزل راه اندازی شود، “کسب و کار خانگی” می گویند. مشاغلی مانند: “کارگاه تولید شمع تزئینی”، بسته بندی مواد و فروش به سوپر مارکت های محله، یعنی خرید حبوبات به صورت کیلویی و پاک کردن و بسته بندی و در نهایت فروش آنها”، پرورش قارچ و تهیه غذاهای خانگی.

بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و موفق را می‌توان نام برد که از کسب و کارهای خانگی با سرمایه کم شروع کرده‌اند که از نمونه‌های آن می‌توان به محصولات غذایی بهروز (بهروز فروتن) و محصولات بیک (علی اکبر رفوگران) اشاره نمود.

۳ کسب و کارهای خانوادگی

کسب و کارهایی که افراد یک خانواده و اقوام راه اندازی می کنند. در این نوع کسب و کارها می توان سرمایه چند خانواده و فامیل را جمع آوری کرد و یک کسب و کار کوچک مانند کسب و کارهای کوچک خانگی در قالب یک کارگاه کوچک راه اندازی کرد. از نمونه های موفق آن می توان در شهرهایی مثل قم و اصفهان، در تولیدی های سوهان و گز مشاهده نمود.

۴ – کسب و کارهای روستایی

آن دسته از مشاغل تازه کار که در روستاها با هزینه های بسیار کم و منابع طبیعی زیاد، قابل راه اندازی می باشند که از نمونه می توان به “پرورش گیاهات تزئینی”، “پرورش انواع حیوانات خانگی و پرندگان زینتی” و “گیاهات دارویی” اشاره نمود.

این موارد، واقعیت های اطراف ما می باشند که معمولاٌ آنها نادیده می گیریم! به علاوه مزایای خاصی برای کسب و کارهای اینچنینی وجود دارد که از آن جمله نیز می توان به زود بازده بودن آنها، حمایت دولت و صندوق های کارافرینی و حتی برخی از بانک ها و موسسات مالی برای تامین سرمایه اولیه و گسترش این مشاغل اشاره کرد.

سرمایه گذاری پر ریسک

اگر شما فرد تقریباٌ ریسک پذیری می باشید، می توانید به مواردی جز سپرده گذاری بیاندیشید. برای مثال وقتی شما سکه می خرید هیچ تضمینی وجود ندارد که قیمت آن افزایش پیدا کند ولی امکان دارد شما از گزینه سپرده گذاری در بانک سود بیشتری دریافت کنید.

در ادامه با مواردی از سرمایه‌گذاری‌های ریسک پذیر آشنا می‌شوید:

بورس

امکان دارد پول شما در مدت یکسال دو برابر (بازدهی صدرصدی) یا حتی بیشتر شود یا ممکن است بخش زیادی از پول اولیه شما هم از بین برود. این ویژگی بورس می باشد.

پیشنهاد ما در ابتدا این است که در صندوق های سرمایه گذاری در بورس سپرده گذاری کنید تا بعد از مدتی که با این فضا آشنا شدید، خودتان بتوانید به عنوان معامله گر در بورس حضور داشته باشید.

طلا و ارز

خرید طلا و ارز هم یکی از راه های سرمایه گذاری می باشد. در ابتدای دوران تحریم و بعد از آن در زمان خروج آمریکا از برجام قیمت ارز و طلا به شدت بالا رفت. ولی این تضمینی نیست که وضعیت صعودی آن ها در آینده ادامه پیدا کند، بلکه امکان ضرر نیز در خرید آنها وجود دارد.

سکه

سکه همیشه یکی از گزینه های خوب سرمایه گذاری در ایران بوده است. به عنوان مثال از ابتدای سال، سکه امامی، سکه تمام و نیم سکه بیشترین بازدهی را داشته اند. این موارد سود بیشتری نسبت به بانک ارائه داده اند.

پول مجازی

یکی از پرریسک ترین سرمایه گذاری ها، پول مجازی مانند “بیت کوین” می باشد. نظرات مختلفی در مورد بیت کوین وجود دارد. مثلاٌ مجله فوربس، بیت کوین را بهترین سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۳ معرفی می‌کند اما بلومبرگ در سال ۲۰۱۴ بیت کوین را به عنوان یکی از بدترین سرمایه گذاری ها اعلام کرد! علاوه بر آن نوسانات در قیمت بیت کوین به شدت بالاست! برخی از کارشناسان سرمایه گذاری آمریکا قیمت ۲۵ هزار دلار را برای بیت کوین تا سال ۲۰۲۲ پیش بینی می کنند. برخی دیگر آینده روشنی برای این ارز مجازی پیش بینی نمی کنند.

فارکس

اکنون خرید و فروش فارکس در ایران غیر قانونی می باشد! فارکس در حقیقت ساختاری شبیه به بورس دارد با این تفاوت که معاملات آن در سطح جهانی انجام می شود.

با مبالغی مانند ۳ میلیون یا ۵ میلیون، کجا سرمایه گذاری کنیم؟

مثلا اگر ۵ میلیون تومان در حساب بانکی مان هست، ولی قصد داریم آن را به گردش بیندازیم و فعالیتی دیگر با آن انجام دهیم. راهکار چیست؟ خب اگر به تازگی شروع به پس انداز کردن کرده ایم و پول کمی در حد چند میلیون تومان در حسابمان داریم، کجا بهتر است سرمایه گذاری کنیم؟

راهکار اول: سپرده گذاری در بانک

شاید تصور بعضی از مردم (مخصوصاٌ آنهایی که ریسک گریز هستند) این است که سپرده گذاری در بانک راهکار مناسبی است، چرا که پول در بانک امن‌تر است. آری، مطمئنا پول در بانک امنیت بیشتری دارد، اما فکر می‌کنم خود شما هم فهمیده‌اید که دوران خوب سودهای بانکی به انتها رسیده و باید چاره ای دیگر اندیشید. پول در بانک، سود بالایی ندارد و از طرف دیگر گاهی با توجه به کاهش ارزش پول و تورم، سود بسیار کمی نصیب فرد می شود.

راهکار دوم: سکه طلا یا دلار خریداری کنیم

طلا برتری های زیادی دارد، مثلا اینکه یک کالای با ارزش بوده و همیشه با ارزش خواهد ماند. اما معایبی هم دارد! اول آنکه خرید آن با پول کم احتمال دارد نتواند سود چشمگیری به شما برساند و باید مدتی طولانی در انتظار بمانید تا ارزش آن رشد کند. علاوه بر این، خرید سکه، طلا یا دلار صرفاٌ فعالیت های سفته بازان می‌باشد و یک سرمایه گذاری واقعی نیست. سرمایه گذاری شما باید یک اثر مثبت برای جامعه و کشور داشته باشد تا در نتیجه سود آن به خود ما و سایر افراد نیز برسد.

راهکار سوم: بورس

سرمایه گذاری در بورس، مزایای خاصی دارد که به طور خلاصه به آنها اشاره می‌کنیم:

  • مزیت اول: می‌توانید با هر مبلغی در آن سرمایه‌گذاری کنید و اینکار را از هرجای دنیا که هستید فقط با داشتن اینترنت و یک کامپیوتر همراه، موبایل انجام دهید. برای خرید و فروش اینترنتی سهام نیازی نیست شرایط سخت و یا امکانات پیشرفته داشته باشید و تنها چیزی که نیاز دارید دانش و مهارت بورس است.
  • مزیت دوم: این امکان را به شما می دهد که در اسرع وقت سرمایه خود را نقد کنید، تنها زمانی که سهام یک شرکت به دلایلی مثل برگزاری مجمع، تعدیل سود و … . موقتا بسته می شود امکان خرید و فروش سهام نیست. در اکثر اوقات، بازار از شنبه تا چهارشنبه معامله می شود. شما می توانید سهام خود را بفروشید و ۳ روز بعد آن را در حساب بانکی خود داشته باشید.
  • مزیت سوم: یک فعالیت سوداگرایانه مثل خرید سکه و ارز نمی باشد. بلکه شما با سرمایه گذاری در بورس، تنها به اقتصاد کشور بلکه به تامین مالی شرکت ها کمک می کنید. (البته در شرایطی خاص و نه همیشه). علاوه بر این، در بازار آینده سکه که از اجزای بازار سرمایه کشور می باشد می توان قراردادهای آینده سکه طلا هم خرید  نمود. خریداری کردن قراردادهای آتی سکه مبالغ کم مثل ۲ یا ۳ میلیون، تعداد بیشتری قرارداد سکه خریداری کرد.
  • مزیت چهارم: با شروع سرمایه گذاری در بورس، خواسته یا ناخواسته باید مفاهیم زیادی در زمینه بازراهای مالی و اقتصاد، سهام، تحلیل ها، ساختار شرکت ها و … را فرا بگیرید. این اطلاعات و دانش در دیگر فعالیت های اقتصادی شما هم تاثیر می‌گذارد که به طبع آن دانش کار با پول و سرمایه را بیشتر و بهتر درک خواهید کرد. شما به فردی بهتر و باهوش تری مبدل خواهید شد که مهارت بیشتری از سایرین در زمینه پول و سرمایه دارد.

نسخه فارسی بازی cashflow 101 رابرت کیوساکی با عنوان بازی گردش مالی در ایران منتشر شد

این بازی فکری که توسط روزنامه آمریکای امروز ” مونوپولی در Stroids” لقب گرفته بود در سال ۲۰۱۸ با رنگ ها و شکل ها و دستور العمل های بهتر به روز شد و هم اکنون پس از بررسی ، تحقیق و مداومت بالاخره در ایران نیز نسخه جدید سال ۲۰۱۸ بازی cashflow101 با عنوان «بازی گردش مالی» با کیفیتی بالا و کاملا بومی سازی شده طراحی و تولید گردید.

در طراحی نسخه فارسی تلاش شده است تا با حفظ ساختار اصلی بازی، اطلاعات و ارقام موجود در آن در حد امکان متناسب با شرایط حال جامعه ایران باشد تا پذیرش مفاهیم برای مخاطب امکان پذیرتر گردد.

بازی گردش مالی+آموزش خصوصی

در این بازی یاد می گیرد با چشم های خود به توصیه های مالی گوش کنید.

گروه تحقیقاتی آموزشی آر،کِی افتخار دارد که «بازی گردش مالی» را در ایران به همراه خدمات پشتیبانی ارائه دهد. علاوه بر این کارگاه های آموزش بازی گردش مالی را به صورت گروهی و نیمه خصوصی در مشهد و سایر شهرهای ایران برگزار می نماید. آموزش بازی توسط مربی ارشد این بازی آقای رضا کارگزار ارائه می گردد.

بازی گردش مالی - بازی گردش پول - بازی جریان نقدینگی

برای تهیه بازی گردش مالی به کتابفروشی ثروت بروید یا روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید بازی گردش مالی

بهترین محل سرمایه گذاری وجود خودتان است.

برای شرکت در کارگاه های آموزش بازی گردش مالی به شکل گروهی یا خصوصی با شماره های ۰۹۳۶۳۷۳۸۱۱۷ و ۰۵۱۳۷۰۵۱۴۸۹ تماس بگیرید.

کارگاه بازی گردش مالی سال 96

دوره نیمه خصوصی آموزش تضمینی پولسازی به روش رابرت کیوساکی

این دوره برای اولین بار در ایران و با هدف ارتقاء عملی هوش مالی افراد و بر اساس بازی بی نظیر گردش مالی رابرت کیوساکی برگزار می گردد و تا به حال بیش از ۱۰ دوره در مشهد و سایر شهرستان ها با موفقیت اجرا شده است. هم اکنون این دوره ارزشمند به شکل نیمه خصوصی و حداکثر ۴ نفره در مشهد برگزار می شود و میزبان علاقه مندان علم کسب ثروت می باشد. از طرفی امکان برگزاری این دوره در سایر شهرها، بنا به درخواست گروه ها ، شرکت ها و سازمان ها وجود دارد.

برای ثروتمند شدن بازی با پول را یاد بگیرید.

برای شرکت در دوره تضمینی پولسازی به روش رابرت کیوساکی با شماره های ۰۹۳۶۳۷۳۸۱۱۷ و ۰۵۱۳۷۰۵۱۴۸۹ (خانم حسین زاده) تماس بگیرید.

دوره پولسازی به روش رابرت کیوساکی
تلگرام بازی گردش مالی
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال