logo

سایت شخصی رضا کارگزار

متخصص و مدرس برنامه ریزی مالی شخصی | مربی ارشد بازی کش فلو | موسس باشگاه بازی گردش مالی ( باشگاه کش فلو ایران )
ceo[a]rezakargozar.com
09153258199
0
 • محصولی در سبد نیست.
افزایش هوش مالی

چگونه هوش مالی خود را افزایش دهیم؟

می‌توان گفت بالا بودن آی کیو نمی‌تواند تضمین کننده موفقیت مالی باشد، این مسئله را می‌توان با بررسی وضعیت مالی کسانی که هوش خیلی بالایی دارند بررسی کنید. اگرچه استثناء نیز وجود دارد اما حقیقت این است که برای ثروتمند شدن به چیزی بیشتر از آی کیو نیازمند دارید.

آیا شما می دانید هوش مالی چیست؟

شما دارای IQ یا بهره هوشی هستید که سرواژه Intelligence Quotient است که با آن سطح کلی هوش شما را می سنجند.

یک هوش دیگر به نام هوش هیجانی (Emotional Intelligence) EQ هم دارید که میزان توانایی شما را در کنترل هیجان‌هایتان ارزیابی می کند.

هوش مالی (Financial Intelligence) مفهومی ذهنی است که به عملکرد یا کارهای خاصی اشاره دارد که ثروت را به زندگی شما می‌آورد. این مسئله نشان می‌دهد شما چقدر خوب از پس مسائل مالی بر می‌آیید! رابرت کیوساکی در تعریف هوش مالی می‌گوید: هوش مالی بخشی از هوش کلی ماست که برای حل مشکلات مالی از آن استفاده می‌کنیم. مشکلات مالی رایج در دنیای امروز، مواردی مانند تطبیق نداشتن درآمدها و هزینه‌های زندگی، نداشتن خانه شخصی، بدهکاری، هزینه‌های ماشین، هزینه‌های بهداشتی و درمانی و … است که با استفاده از هوش مالی می‌توان آنها را برطرف کرد. پس در واقع هوش مالی بصورت خلاصه یعنی: “روش درست خرج کردن پول و برنامه ریزی روی هزینه‌ها و نه لزوما پول درآوردن.”

وقتی شما هوش مالی بالایی دارید، بیشتر به موفقیت‌های مالی دست پیدا می‌کنید. می‌توانید هوشمندانه عمل کنید و درآمد خوبی بسازید. اما موضوع اینجاست که اگر هوش مالی پایینی داشته باشید نشان می‌دهد شما در برابر پول خود غیر مسئولانه عمل می‌کنید. به عبارت دیگر هوش مالی بالا به معنی این است که شما تصمیمات مالی هوشمندانه‌تری خواهید گرفت و اقدامات درست تری برای بهتر شدن شرایط مالی خود انجام می‌دهید. معمولا افرادی که هوش مالی بسیار خوبی دارند می‌دانند که برای مدیریت پولشان چه کاری باید انجام دهند و از انجام دادن چه کاری باید خودداری کنند.

نکته مهم این است که هر شخصی می‌تواند هوش مالی خود را افزایش دهد و برای این کار نیازی به تحصیلات دانشگاهی نیست، بلکه فقط کافی است کاملا به بهتر شدن وضعیت مالی خود متعهد و علاقه‌مند باشید. با چشم پوشی از اینکه شما چطور می‌توانید پول بسازید، می‌توانید از همین الان هوش مالی خود را افزایش دهید. به توصیه‌هایی که در ادامه شرح می دهیم توجه کنید.

۴ روش وجود دارد که با کمک آنها همین امروز می‌توانید هوش مالی‌تان را تقویت کنید.

۱- تمرد را کنار بگذارید

یک سوال وجود دارد، اگر شما از وظایف کاری خود که غالبا دوست ندارید انجامشان دهید سر باز زنید یا از انجام آنها تمرد و چشم پوشی کنید، فکر می‌کنید رئیس شما برای چند وقت شما را سرکار نگه می دارد؟ مطمئنا طولی نمی کشد. شغل شما، منبع مالی و در اصل پول شما است.

زمانی که شما به پول یا امور مالی خود به نحوه درست توجه کنید، آنگاه می‌توانید تغییر را کاملا ببینید. تمرین برای رابطه با پول، هوش مالی شما را افزایش می‌دهد.

۲- به خودتان آموزش دهید

ما به شما پیشنهاد نمی‌کنیم به دوران مدرسه برگردید تا در مورد امور مالی چیزی یاد بگیرید یا در کلاس‌های آموزشی سهام و اوراق قرضه ثبت نام کنید. هنگامی که شما می‌توانید یک مشاور موثق استخدام کنید تا در تصمیم گیری ها و انتخاب‌های مالی به شما کمک کند، ضرورتی ندارد خودتان تمام جزئیات سرمایه‌گذاری را بدانید.

فهمیدن اینکه چطور راه های رفتاری خود را با پول‌تان تغییر دهید. حتما توجه داشته باشید چطور با پولتان برخورد می کنید و روزانه چه تصمیماتی اتخاذ می کنید تا وضع مالی تان را بهتر یا بدتر کنید. فقط رفتاری را از خود نشان دهید که به نفع شماست و متعهد باشید. این مسئله هوش مالی شما را افزایش می دهد.

۳- فکرتان را تغییر دهید

معمولا تفکر ما این است که در جایی که هیچ پیشرفت فکری نداریم ما را نگه می‌دارد. برای بالا بردن هوش مالی و احساس کامیابی مالی، نگرش خود را تغییر دهید. به جای این که فکر کنید زندگی شما، بدون خریدن فلان چیز گران قیمت برایتان هیچ معنی ندارد، بیشتر درباره ساختن ثروت بیاندیشید. زمانی که روی خرج کردن تمرکز کنید، هوش مالی شما پایین می‌ماند!

اما وقتی به این موضوع بیاندیشید که چگونه می‌توانید پول بیشتری را تصاحب کنید، هوش مالی شما تا اندازه قابل توجهی افزایش می یابد و به بعد از آن به اتخاذ تصمیماتی می‌پردازید که در پشت آن تفکر شما تغییر می‌یابد. باهوش تر بودن یعنی هوشمندانه تر اندیشیدن.

۴- زمان‌تان را عاقلانه بگذرانید

بالا بردن هوش مالی شامل اختصاص دادن زمان تان به انجام دادن کارهایی است که واقعا برای زندگی بهتر با پول به آن احتیاج دارید. برای این که رابطه تان با پول بهتر شود احتیاج دارید کارهای بهتری با پول خود انجام دهید. جدا کردن خودتان از بدهی ها، افزایش هوش مالی خود، بنابراین خرج های روزانه تان را حتما کنترل کنید. به جای آنکه منتظر بمانید و فکر کنید که آیا می‌توانید خواسته هایتان را تحقق ببخشید، در هر ماه از سال زمانی را به این کار اختصاص دهید که برنامه‌ای را برای امور مالی خود تهیه کنید و دقیقا پولی را که به دست می‌آورید و نیز انتخاب هایتان برای چگونگی خرج کردن پول مشخص کنید. این کار به شما این قابلیت را می‌دهد که قدرت کنترل بیشتری روی پول هایتان داشته باشید.

بایدها و نبایدهای تقویت هوش مالی

 • هر روز زمانی را به مطالعه مطالبی درمورد پول و مسائل اقتصادی اختصاص دهید. برنامه‌های اقتصادی شبکه‌های تلویزیونی را تماشا کنید و با مطالعه کتاب‌های و مجلات اقتصادی اطلاعات مالی خود را افزایش دهید.
 • از هم اکنون پس‌انداز کردن را شروع کنید. اصلا مهم نیست چقدر درآمد دارید و از چه مقدار مبلغی می‌خواهید پس‌انداز را شروع کنید، مبلغی را به عنوان پس‌انداز حتما کنار بگذارید تا در زمان نیاز محتاج نزدیک ترین فرد به خود هم نشوید.
 • از کار مدیریت نترسید! همیشه از داشتن موقعیت شغلی بهتر و حقوق پایه بیشتر استقبال کنید. سعی کنید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و مهارت‌های مدیریتی و تجارتی را خوب آموزش ببینید و به آنها عمل کنید.
 • زمانی که شرایط روحی خوبی ندارید، به هیچ وجه خرید نکنید. متاسفانه خرید کردن یک راه حل کوتاه مدت برای حال بد شماست! ممکن است این کار باعث خوب شدن حال همان لحظه شما باشد اما این حس زودگذر است.
 • در مقابل وسوسه خرج کردن مقاومت به خرج دهید. سعی کنید زمانی که وسوسه می‌شوید تا پول خود را یکجا خرج کنید، به احساسات دیگر خود نیاندیشد که بتواند شما را از خرج کردن از روی عواطف نجات دهد.
 • از خود بپرسید تحت تاثیر چه افرادی شما وادار به خرج کردن می‌شوید. برای مثال اگر از طریق ازدواج ناگهان به طبقه ثروتمند راه پیدا کرده‌اید، مطمئنن شروع به خرج کردن پول های خود می‌کنید و در واقع خودی نشان می‌دهید. ولی مراقب باشید با این خودنمایی ها و ولخرجی ها آرامش خود را از دست ندهید!
 • همیشه به ارزش‌هایتان توجه کنید. بعضی از افراد بر این باورند که ثروت، فانی و زودگذر است. برای آنکه امکان دارد با یک بیماری یا دگرگونی شرایط اقتصادی به یکباره همه پول نابود شود. بنابراین متناسب با ارزش‌هایتان زندگی کنید نه در راستای ثروتتان.
 • زمانیکه به شما ارث می رسد حتما برنامه ریزی درستی برای آن داشته باشید. این را در فکر خود داشته باشید که این موضوع آخرین شانس شما خواهد بود.
 • تحت هیچ شرایطی نگذارید تمام دارایی مشترک شما با شریک مالی‌تان به نام او باشد! حتی اگر شریک مالی شما از نزدیک‌ترین افراد برای شما باشد.
 • مراقب احساساتان باشید، هرگز اجازه ندهید احساسات شما مانعی برای حساب و کتاب مالی تان شود تا باعث شود به آسانی از حق خود بگذرید!
 • هرگز نگذارید مدرک تحصیلی شما تعیین کننده سرنوشت شما باشد. یعنی فقط به این دلیل که که مدرک یک رشته ای را دارید نباید باعث شود شغل کم درآمد مربوط به آن رشته را قبول کنید و در آن شروع به کار کنید.
 • حتما و حتما در کارهای خیریه شرکت کنید. بعضی از افراد آن قدر غرق در جمع کردن پول برای خود هستند که دیگر توجهی به مستضعفان و اطرافیان نیازمند خود ندارند. هرگز نیازمندان را از یاد نبرید و ثروت خود را فقط برای خودتان خرج نکنید و سعی کنید دیگران را هم بهره‌مند کنید.
 • یک نکته را فراموش نکنید آن هم اینکه فرزندان خود را مطلع کنید که می‌خواهید از نظر مالی مستقل باشید. اگر فرزندان شما مدام از شما پول بخواهند، به آنها بیاموزید نمی‌خواهید در دوران کهنسالی محتاج کسی باشید. البته این را هم متذکر شوم کمک کردن به فرزندان بد نیست، اما این موضوع نباید به شکل عادت در بیاید.

نسخه فارسی بازی cashflow 101 رابرت کیوساکی با عنوان بازی گردش مالی در ایران منتشر شد

این بازی فکری که توسط روزنامه آمریکای امروز ” مونوپولی در Stroids” لقب گرفته بود در سال ۲۰۱۸ با رنگ ها و شکل ها و دستور العمل های بهتر به روز شد و هم اکنون پس از بررسی ، تحقیق و مداومت بالاخره در ایران نیز نسخه جدید سال ۲۰۱۸ بازی cashflow101 با عنوان «بازی گردش مالی» با کیفیتی بالا و کاملا بومی سازی شده طراحی و تولید گردید.

در طراحی نسخه فارسی تلاش شده است تا با حفظ ساختار اصلی بازی، اطلاعات و ارقام موجود در آن در حد امکان متناسب با شرایط حال جامعه ایران باشد تا پذیرش مفاهیم برای مخاطب امکان پذیرتر گردد.

بازی گردش مالی+آموزش خصوصی

در این بازی یاد می گیرد با چشم های خود به توصیه های مالی گوش کنید.

گروه تحقیقاتی آموزشی آر،کِی افتخار دارد که «بازی گردش مالی» را در ایران به همراه خدمات پشتیبانی ارائه دهد. علاوه بر این کارگاه های آموزش بازی گردش مالی را به صورت گروهی و نیمه خصوصی در مشهد و سایر شهرهای ایران برگزار می نماید. آموزش بازی توسط مربی ارشد این بازی آقای رضا کارگزار ارائه می گردد.

بازی گردش مالی - بازی گردش پول - بازی جریان نقدینگی

برای تهیه بازی گردش مالی به کتابفروشی ثروت بروید یا روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید بازی گردش مالی

بهترین محل سرمایه گذاری وجود خودتان است.

برای شرکت در کارگاه های آموزش بازی گردش مالی به شکل گروهی یا خصوصی با شماره های ۰۹۳۶۳۷۳۸۱۱۷ و ۰۵۱۳۷۰۵۱۴۸۹ تماس بگیرید.

کارگاه بازی گردش مالی سال 96

دوره نیمه خصوصی آموزش تضمینی پولسازی به روش رابرت کیوساکی

این دوره برای اولین بار در ایران و با هدف ارتقاء عملی هوش مالی افراد و بر اساس بازی بی نظیر گردش مالی رابرت کیوساکی برگزار می گردد و تا به حال بیش از ۱۰ دوره در مشهد و سایر شهرستان ها با موفقیت اجرا شده است. هم اکنون این دوره ارزشمند به شکل نیمه خصوصی و حداکثر ۴ نفره در مشهد برگزار می شود و میزبان علاقه مندان علم کسب ثروت می باشد. از طرفی امکان برگزاری این دوره در سایر شهرها، بنا به درخواست گروه ها ، شرکت ها و سازمان ها وجود دارد.

برای ثروتمند شدن بازی با پول را یاد بگیرید.

برای شرکت در دوره تضمینی پولسازی به روش رابرت کیوساکی با شماره های ۰۹۳۶۳۷۳۸۱۱۷ و ۰۵۱۳۷۰۵۱۴۸۹ (خانم حسین زاده) تماس بگیرید.

دوره پولسازی به روش رابرت کیوساکی
تلگرام بازی گردش مالی
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال