logo

سایت شخصی رضا کارگزار

متخصص و مدرس برنامه ریزی مالی شخصی | مربی ارشد بازی کش فلو | موسس باشگاه بازی گردش مالی ( باشگاه کش فلو ایران )
ceo[a]rezakargozar.com
09153258199
0
  • محصولی در سبد نیست.
افزایش هوش مالی کودک

چگونه هوش مالی کودک خود را افزایش دهیم؟

از آنجایی که هوش، تحت تاثیر عواملی مثل وراثت و ژنتیک قرار دارد اما باز هم عوامل محیطی، تاثیر قابل توجهی در افزایش هوش کودکان خردسال دارند. به نظر یکی از کارشناسان در سال‌های اول تولد به ویژه یک تا دو سالگی می‌توان هوش کودکان را بالا برد.

تقویت هوش مالی در کودکان

می‌توان گفت انشای « علم بهتر است یا ثروت » اولین فرصت برای برخی از بچه‌ها باشد که به ارزش واقعی پول و ثروت به شکل جدی فکر می‌کنند. به استثناء بچه‌هایی که مجبور به کار کردن هستند، باقی کودکان به ندرت درک درستی از چگونگی درآمد و ارزش واقعی پول را دارند.

آنها والدین خود را می‌بینند که کارت اعتباری خود را در عابر بانک می‌گذارند و اسکناس تحویل می‌گیرند، اما هیچ وقت تصوری از رسیدن به فروشگاه یا رفتن جلوی عابر بانک و خرج کردن پول ندارند و نمی‌دانند قبل از اینکه اجناس را بخرند والدین آنها چطور دخل و خرج را محاسبه می‌کنند.

والدین به اشتباه به خود می‌گویند کودکان بعدها به اندازه تمام عمر خود فرصت بادگیری مسائل مالی را خواهند داشت! در حقیقت والدین دوست ندارند دنیای قشنگ کودکی فرزند خود را با درگیر شدن به مسائل مالی خراب کنند.

اما واقعیت امر این است که تقویت و فعال کردن هوش مالی فرزندان در دوران کودکی کمک بسیار زیادی به آینده آنها می‌کند و می‌تواند آینده شغلی و مالی کودکان را کاملا تغییر دهد. اشخاصی که در کودکی با مفهوم کار و شغل یا ارزش واقعی پول یا پس انداز کردن آشنا نشده‌اند، بعدها به راحتی به یک پیشنهاد مالی وسوسه انگیز  یک سرمایه‌گذاری اشتباه را انجام می‌دهند، ولخرج می‌شوند و همیشه بدهکار دیگران خواهند بود.

فرزندانمان وارد اجتماع می‌شوند، اما قواعد ساده خرید و فروش را فرا نگرفته‌اند. هوش مالی باعث می‌شود بین دخل و خرج رابطه‌ای منطقی پدیدار شود. هرچه هوش مالی فعال‌تر باشد، افراد را جهت پیدا کردن ایده‌هایی که منجر به درآمد بیشتر و سرمایه‌گذاری درست و به موقع می‌شود، پس انداز یا خرج کردن و از همه مهمتر تشخیص موقعیت مالی مناسب و پیدا کردن راه برای عبور از بحران‌های مالی، کمک می‌کند.

تقویت هوش مالی کودکان در کشورهای اروپایی

در کشور هلند هر کودکی برای خود یک قلک دارد. این قلک به باقیمانده‌های خریدهای او اختصاص دارد، پول‎هایی که نمی‌شود به تنهایی با آنها چیزی خرید. هدف آنها از پر شدن این قلک، نشان دادن ارزش پول است. به یاد داشته باشید هیچ پولی، هرچقدر اندک، بی‌ارزش نیست. با این روش کودکان یاد می‌گیرند با یک سنت نمی‌شود چیزی خرید، اما وقتی آنها را جمع کنیم، می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

در بیشتر کشورهای اروپایی یک سنتی وجود دارد که هر سال با هماهنگی شهرداری‌های آنها، بازارهای محلی برای بچه‌ها برپا می‌شود. در این بازارهای محلی، کودکان مواردی را که نیاز ندارند مانند لباس، کتاب یا اسباب بازی‌هایشان را به فروش می‌گذارند. کودکان روی زمین بساط پهن می‌کنند و والدین آنها از دور مراقب آنها هستند اما هیچ دخالتی در کار و تصمیمات مالی آنها نمی‌کنند.

اهالی آن منطقه خود را موظف می‌دانند از بچه‌های فروشنده حتما اجناسی را بخرند. گاهی مشتریان نیز کودک هستند، آن‌ها با هم چانه می‌زنند، یا از هم تخفیف می‌خواهند. نکته جالب توجه این کار آنجاست وقتی در آخر روز خسته می‌شوند، هرچه از اجناس را که باقی مانده باشد می‌بخشند و بساط خود را جمع می‌کنند.

به این شکل تقریبا تمام کودکان آنها یک بار لیموناد فروخته، روزنامه پخش کرده و به افراد سالمند کمک کرده‌اند. در همین حین دولت نیز به امور مربوط به کار کردن بچه‌ها دقت می‌کند. هدف آنها این است که کودکان ارزش واقعی پول و کار و همینطور توانایی به کارگیری فکر و اندیشه برای کسب درآمد را فرا گیرند. این کار باعث می‌شود کودکان در آینده فقط منتظر، امیدوار یا متوقع نباشند که از طرف افرادی یا از جایی دیگر به آنها پول برسد. ضمن اینکه هرمقدار به دست می‌آورند برای آنها بی‌ارزش نباشد. در نهایت باید گفت هوش مالی را کم یا زیاد همه دارند؛ اما افراد کمی از آن استفاده می‌کنند.

احتمالاٌ شما از نسل والدین جوان هستید و حتما از اهمیت آموزش مسؤلیت‌های مالی به فرزندان خود آگاهی پیدا کرده‌اید و اطلاع دارید مدیریت صحیح و هوشمندانه پول یکی از مهارت های اساسی در جامعه امروزی است. اما غالبا والدین می‌گویند که ما اطلاعات لازم و کافی برای آموزش هوش مالی به فرزندانمان را نداریم. ما پیشنهاد می‌کنیم برای انجام وظیفه حساس آموزش به فرزندان خود، تحت مشاوره و آموزش قرار بگیرید.

به گفته کارشناسان، آموزش مسؤلیت‌های مالی و پولی به فرزندان، حتی توسط والدین ضعیف از نظر هوش مالی، هرچه زودتر انجام گیرد، نتایج موثرتری خواهد داشت. چراکه هوش مالی برای تضمین موفقیت فرزندانمان در آینده آنها ضروری است.

می‌توان گفت ۳ نکته اصلی وجود دارد که اگر کودکان آن را در دوران کودکی و نوجوانی رعایت کنند، در آینده جزو افراد موفق و ثروتمند قرار خواهند گرفت و مشکل مالی نخواهند داشت.

۱- داشتن انضباط شخصی

اصلی‌ترین و مهمترین ویژگی که یک کودک را در مسائل مالی و اقتصادی می‌تواند موفق کند، انضباط شخصی است. انضباط شخصی را می‌توان اینطور بیان کرد، یعنی توانایی انجام کارها، دقت مناسب، چه آن کار را دوست داشه باشیم و چه حوصله انجام آن را در آن زمان نداشته باشیم. یا به عبارتی دیگر، آن کار تحت هر شرایطی باید انجام شود.

۲- روحیه مسئولیت پذیری

یکی دیگر از ویژگی‌های رفتاری که باعث می‌شود فرزندان شما در آینده موفق و البته ثروتمند شوند، داشتن حس مسئولیت پذیری و قبول کردن مسؤلیت‌های زندگی از دوران کودکی است. کودکان باید در شرایطی قرار گیرند که مسئولیت زندگی خود را قبول کنند که این مسئولیت ها در دوره‌های مختلف سنی آنها متفاوت هستند. نکته اصلی این است که یاد بگیرند کارهایشان را خودشان انجام دهند.

۳- تقویت هوش مالی

باید توجه داشته باشیم هوش مالی، یکی از مهارت هایی است کودکان ایرانی در هیچ مقطعی از تحصیلات خود آموزش نمی‌بینند. آموزش مهارت های اقتصادی و افزایش سواد مالی آنها مهمترین ویژگی تخصصی برای کسب ثروت و موفقیت‌های اقتصادی آنهاست.

نسخه فارسی بازی cashflow 101 رابرت کیوساکی با عنوان بازی گردش مالی در ایران منتشر شد

این بازی فکری که توسط روزنامه آمریکای امروز ” مونوپولی در Stroids” لقب گرفته بود در سال ۲۰۱۸ با رنگ ها و شکل ها و دستور العمل های بهتر به روز شد و هم اکنون پس از بررسی ، تحقیق و مداومت بالاخره در ایران نیز نسخه جدید سال ۲۰۱۸ بازی cashflow101 با عنوان «بازی گردش مالی» با کیفیتی بالا و کاملا بومی سازی شده طراحی و تولید گردید.

در طراحی نسخه فارسی تلاش شده است تا با حفظ ساختار اصلی بازی، اطلاعات و ارقام موجود در آن در حد امکان متناسب با شرایط حال جامعه ایران باشد تا پذیرش مفاهیم برای مخاطب امکان پذیرتر گردد.

بازی گردش مالی+آموزش خصوصی

در این بازی یاد می گیرد با چشم های خود به توصیه های مالی گوش کنید.

گروه تحقیقاتی آموزشی آر،کِی افتخار دارد که «بازی گردش مالی» را در ایران به همراه خدمات پشتیبانی ارائه دهد. علاوه بر این کارگاه های آموزش بازی گردش مالی را به صورت گروهی و نیمه خصوصی در مشهد و سایر شهرهای ایران برگزار می نماید. آموزش بازی توسط مربی ارشد این بازی آقای رضا کارگزار ارائه می گردد.

بازی گردش مالی - بازی گردش پول - بازی جریان نقدینگی

برای تهیه بازی گردش مالی به کتابفروشی ثروت بروید یا روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید بازی گردش مالی

بهترین محل سرمایه گذاری وجود خودتان است.

برای شرکت در کارگاه های آموزش بازی گردش مالی به شکل گروهی یا خصوصی با شماره های ۰۹۳۶۳۷۳۸۱۱۷ و ۰۵۱۳۷۰۵۱۴۸۹ (خانم حسین زاده) تماس بگیرید.

کارگاه بازی گردش مالی سال 96

دوره نیمه خصوصی آموزش تضمینی پولسازی به روش رابرت کیوساکی

این دوره برای اولین بار در ایران و با هدف ارتقاء عملی هوش مالی افراد و بر اساس بازی بی نظیر گردش مالی رابرت کیوساکی برگزار می گردد و تا به حال بیش از ۱۰ دوره در مشهد و سایر شهرستان ها با موفقیت اجرا شده است. هم اکنون این دوره ارزشمند به شکل نیمه خصوصی و حداکثر ۴ نفره در مشهد برگزار می شود و میزبان علاقه مندان علم کسب ثروت می باشد. از طرفی امکان برگزاری این دوره در سایر شهرها، بنا به درخواست گروه ها ، شرکت ها و سازمان ها وجود دارد.

برای ثروتمند شدن بازی با پول را یاد بگیرید.

برای شرکت در دوره تضمینی پولسازی به روش رابرت کیوساکی با شماره های ۰۹۳۶۳۷۳۸۱۱۷ و ۰۵۱۳۷۰۵۱۴۸۹ تماس بگیرید.

دوره پولسازی به روش رابرت کیوساکی
تلگرام بازی گردش مالی
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال