logo

سایت شخصی رضا کارگزار

متخصص و مدرس برنامه ریزی مالی شخصی | مربی ارشد بازی کش فلو | موسس باشگاه بازی گردش مالی ( باشگاه کش فلو ایران )
ceo[a]rezakargozar.com
09153258199
0
  • محصولی در سبد نیست.
چگونه پول برای شما کار می کند

چگونه پول برای شما کار می‌کند؟

ممکن است شما هم به این نتیجه رسیدید که در صورتیکه ما تعاریف درستی از پول داشته باشیم، مطمئناٌ راحت تر از افراد دیگر می‌توانیم پول به حسابمان سرازیر کنیم و از طرف دیگر “جریان پولی” را که شریان زندگی‌مان حساب می‌شود، زنده نگه داریم.

در صورتیکه شما از کاری که انجام می‌دهید تعریف درستی نداشته باشید، به هیچ وجه نمی‌توانید آن طور که باید، کار کنید و نتایج دلخواه خود را بدست آورید.

اگر یکی از کارمندان شرکت، از وظیفه اش تعریف درستی نداشته باشد، چگونه می‌تواند کارش را در شرکت به درستی انجام دهد؟

در مورد پول هم همینطور است؛ اگر شخصی تعریف درست و جامعی در مورد پول نداشته باشد چطور می تواند پول را به زندگی اش وارد کند؟

حتماٌ به یاد داشته باشید که “با سختی کار کردن” دقیقاٌ بدترین و نادرست ترین راه پول درآوردن است.

پول همیشه یک نیاز است !

سعی کنید با خودتان رو راست باشید. با فرض اینکه موجودی بانکی ما بینهایت باشد، یک سری چیزها هستند که نمی توان آن را با پول خرید. به عنوان مثال شما نمی توانید مهر و محبت پدر و مادر را با پول بخرید، نمی توانید یک خواهر یا برادر بخرید، قطعاٌ نمی‌توانید منظره ای زیبا مثل صحنه طلوع خورشید بخرید، و مواردی از این قبیل.

انسان برای بقا لازم دارد که اولویت اولش چگونگی استفاده از پول باشد. یعنی شما نیاز دارید زنده بمانید (پوشاک، خوراک، مسکن) و بعد در اجتماع حضور داشته باشید (ماشین، خانه، لباس های مرتب و …) ؛ پس در نتیجه پول علت بدبختی مردم نیست، بلکه پول می تواند نیاز انسان به زنده ماندن در اجتماع را رفع کند.

پول، به معنی داشتن کنترل هم هست !

انسان زمانی کنترل و اختیار کامل خود را از دست می دهد که احساس کند در راحت ترین جای ممکن قرار دارد؛ یعنی جاهایی که پول در آنجا نقش اساسی دارد.

مواردی که از بمب اتم برای انسان مخرب‌تر است، ضربه هایی است که انسان با حرص و طمع، شهوت، پول و قدرت به جامعه انسانی وارد می کند. مخصوصاٌ زمانی که مصرف لذت گرایانه پول، انسان را از اهدافش در زندگی دور می کند و او را به یک مصرف کننده محض مبدل می کند.

حقیقت این است که، پول به شما قدرت انتخاب می دهد. قدرت انتخاب یعنی داشتن کنترل بر اوضاع و شرایط حاکم و این بسیار خوب است. البته اگر این قدرت تبدیل به قدرت محض شود، در مواردی می تواند باعث ضربه خوردن شما در وضعیت مالی شود!

رویاها به کمک پول سریع‌تر به واقعیت تبدیل میشوند

در ابتدا شما و دیگران یک رویا در ذهن تان دارید که باید از شرایط و امکانانی که در حال حاضر در اختیار  دارید آن را به واقعیت تبدیل کنید.

ثروتمند شدن وابسته به سه مورد اساسی است: تلاش، فکر و سرمایه. هر یک از موارد ذکر شده برای سرمایه دار شدن نقش اساسی دارد. وقتی پول در اختیار داشته باشیم می توان گفت ثروتمند هستیم و می‌خواهیم ثروت مان بیشتر شود، اما نکته اینجاست که اگر پول کافی نداشته باشیم چطور ثروتمند شویم؟

در یک اقتصاد تورمی مانند اقتصاد کشورمان، مردم در وحله اول، علاقه مند هستند تا ارزش پول خود را در مقابل تورم حفظ کنند. برای مثال در شرایطی که تورم ۲۰ درصدی در جامعه حاکم باشد، به این معنی است که نگهداری پول نقد در هر سال ۲۰ درصد ضرر به همراه خود دارد.

در اوضاعی که تورم بسیار افزایش یافته و به ابر تورم مبدل می گردد ( ابر تورم به نرخ های تورم ۳ رقمی اطلاق می شود)، علاقه به نگهداشتن پول نقد به پایین ترین حد ممکن می رسد و در این شرایط به پول نقد اصطلاحاٌ “پول داغ” می گویند که هیچکس میلی به نگهداری آن ندارد و مثل یک شیء داغ است که نمی توان آن را در دست نگه داشت!

۱ثروتمند شدن از طریق یک حرفه

حتماٌ تحصیلات آکادمیک را فرا بگیرید. اصلا مهم نیست دانش شما در یک رشته خاص در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف حاصل شده باشد یا اینکه در فلان رشته در فلان دانشگاه به آن دست یافته باشید، بلکه باید دانش چارچوب کاری خود را در حد قابل قبولی داشته باشید.

البته مواردی که رویکرد کاملاٌ تئوریک دارند، در برخی مواقع در پروژه های واقعی به کمکتان می آید و باعث می شود شما از سایر همکارانتان متمایز شوید. ضمن اینکه در زمان استخدام هم رزومه علمی شما تاثیر خیلی بهتری از سوابق گنگ و حتی غیرمعتبر کاری در چشم کارفرما خواهد داشت. حرفه آینده خود را به درستی انتخاب کنید. اگر اولویت شما بدست آوردن ثروت و زندگی راحت در آینده است، ترجیحاٌ دنباله رو علاقه خود در رشته خاصی نباشید.

حتماٌ به نتایج تحقیقاتی مربوط به متوسط درآمد مشاغل مختلف بدست آمده نگاهی بیاندازید، تا ببینید در کدام رشته ها که به علایق شما نزدیک ترند، احتمال ثروتمند شدن بیشتر می باشد. برای مثال احتمال ثروتمند شدن شما به عنوان یک مهندس مالی بیشتر از یک استاد دانشگاه خواهد بود. حتما مکان درستی را برای قعالیت شغلی خود انتخاب کنید. به جاهایی بروید که موقعیت شغلی بهتر و بیشتری وجود دارد.

برای مثال به عنوان کارشناس مسائل مالی و بورس، زمینه کاری بهتر و امکان پیشرفت بیشتر در تهران برای شما وجود دارد تا در مقایسه با یک شهرستان کوچک.

اول شغلی برای کسب تجربه پیدا کنید. تا آنجایی که در توان دارید برای جاهای مختلف درخواست کار بفرستید و برای مصاحبه به آنجا بروید. زمانی که کار مورد نظر خود را یافتید آن را نگه دارید و سعی کنید تجربیات لازم برای موفقیت های آینده خود را بدست آورید.

تا زمانی که یک کار مناسب پیدا نکردید سعی کنید در یک شرکت معتبر یه صورت کارآموزی کار کنید و تجربه بدست بیاورید. می توانید شغل و کارفرمایتان را تغییر دهید، شما با این کار می توانید درآمد خود را بالا برده و تجارب کاری و غیرکاری مختلف کسب کنید. ضمن اینکه می توانید ریسک بیکاری در آینده را به علت تک بعدی بودن کاهش دهید. از بارها انجام دادن این کار نترسید، اگر شما کارمند کارآمدی باشید حتی ممکن است کارفرمای فعلی تان برای ماندن شما در شرکت، با افزایش حقوق و سایر مزایا شما را نگه دارد.

بعضی عوامل مانند وابستگی به شرایط فعلی، ترس از محیط و کار جدید یا وفاداری شغلی، ممکن است شما را سست کند، اما بدانید برای پیشرفت باید دائم در حرکت باشید. بنابراین برای بدست آوردن موقعیت های جدید گوش به زنگ باشید. حتما کسب و کار شخصی راه اندازی کنید. اکثر افراد موفق یک درآمد جانبی به جز حقوق ثابت ماهانه دارند که در بعضی موارد آنها از کارهای جانبی خود درآمد بیشتری بدست می آورند.

این کار استرس زیادی را به شما وارد می کند و تمرکز و وقت زیادی را می طلبد. اما پس از گذشت چند وقت که کار شما به سود دهی رسید، می توانید نتیجه آن را مشاهده کنید. مضاف بر درآمد بیشتر، شما از این مزیت برخوردار خواهید بود که می توانید رئیس خود باشید و زمان های کاری خود را تنظیم کنید. ما پیشنهاد می کنیم بعد از تجربه در یک رشته خاص و کسب دانش، جنبه های مختلف آن کسب و کار خود را شروع کنید.

۲- ثروتمند شدن از طریق سرمایه‌گذاری

مورد اول، سرمایه گذاری کردن در تحصیل است. با هزینه شخصی خود وارد دانشگاه شوید اگر موفق نشدید از طریق کنکور وارد دانشگاه شوید. اطمینان خاطر داشته باشید با انتخاب رشته صحیح، بعدها می توانید چند برابر هزینه سرمایه گذاری شده برای تحصیل خود را کسب کنید. مثلاٌ اگر فردی به تجارت علاقه مند است و مدرک MBA را بگیرد، می تواند هزینه تحصیل خود را سال های بعد در کمتر از یک سال بدست آورد.

در بازارهای بین المللی سرمایه گذاری کنید. بازارهای مالی محلی بسیار مناسب برای چند برابر کردن ثروت شما است. البته مستلزم این است که شما خود را به دانش لازم در این زمینه مجهز کنید و از طرفی فرد فرصت شناسی باشید تا بتوانید چند برابر درآمد سالانه خود را از این طریق کسب کنید. خرید اوراق قرضه و سهام شرکت های معتبر روشی مطمئن برای ایجاد درآمد فرعی هستند. افراد ریسک پذیر اگر می خواهند سود بیشتری به جیب بزنند می توانند سرمایه گذاری در بورس را امتحان کنند. البته در این بین نباید از سرمایه گذاری روی طلا و ارز چشم پوشی کرد. این بازارها هنگام بحران های اقتصادی داخلی یا خارجی به طرز فوق العاده ای سود آوری دارند.

برای مثال ارز خارجی و به طور معمول دلار، یکی ازروش های سرمایه گذاری در ایران البته در سال های دهه ۷۰ به شمار می رفت. سود حاصل از سرمایه گذاری در این راه در افزایش قیمت ارز می باشد. بنابراین اگر قیمت ارز ثابت بماند، عملاٌ مثل نگه داشتن پول به شکل ریال است.

در شرایط فعلی، خرید طلا و سکه هم یک نوع سرمایه گذاری مطمئن و البته پرسود می باشد چرا که قیمت سکه بهار آزادی در ایران می تواند گفت هیچ گاه از تورم عقب نیافتاده و در بیشتر اوقات از آن پیشی گرفته است.

علاوه بر موضوعاتی که ذکر شد، خرید سکه در واقع یک نوع سرمایه گذاری در ارز نیز هست؛ برای اینکه قیمت طلا در ایران تحت تاثیر قیمت جهانی طلا می باشد که با نرخ ارز به ریال تبدیل می شود. بناربراین افزایش نرخ ارز، در بالا رفتن قیمت سکه نیز تاثیر خواهد گذاشت. از این رو برای اشخاصی که احتمال می دهند ارز با افزایش نرخ روبرو می شود و بر سرمایه گذاری با استفاده از خرید ارز تاکید دارند، خرید سکه می تواند گزینه بهتری باشد. می توان گفت این نوع سرمایه گذاری برای اشخاصی که دارای سرمایه های کمتری هستند توصیه می شود. اگر شما فقط قصد سرمایه گذاری دارید، سکه بسیار پرسودتر از طلا است. برای اینکه اولا مزد ساخت کمتری دارد. دوماٌ در شرایطی که در بازار حباب اقتصادی ایجاد می شود، این حباب به طور معمول روی سکه ایجاد می شود نه طلا!

حتماٌ در مستغلات سرمایه گذاری کنید. با خرید املاک استیجاری یا زمین در مکان های در حال رشد، با سرمایه گذاری است که شما همواره در آن برنده خواهید بود. با روند رو به رشد جمعیت در نتیجه بالا رفتن تقاضا برای مسکن و طرفی املاک تجاری، می توانید منتظر باشد یک سود تضمین شده به سمت شما بیاید. اگر فرد ریسک پذیری نیستید می توانید با خرید یک واحد استیجاری، نه تنها از افزایش سرمایه خود مطمئن شوید، بلکه از اجاره ماهانه آن استفاده کنید.

در صورتیکه وقت و انرژی کافی دارید و از طرفی به دنبال سود بالا هستید، پیشنهاد می کنم به شکل فردی یا مشارکتی برای ساخت و ساز اقدام کنید. اکثر کارشناسان اقتصادی درباره مزایای سرمایه گذاری در بازار مسکن سخن می گویند، مسکن همیشه یکی از راه های امن برای سرمایه گذاری در ایران است. شرایط اقتصادی ایران به گونه ای می باشد که ثابت کرده قیمت مسکن می تواند در کمتر یک سال بیش از سه برابر شود.

معمولاٌ سرمایه گذاری در حوزه مسکن برای اشخاصی توصیه می شود که میزان سرمایه آنها به حد اولیه خرید خانه برسد. این نوع سرمایه گذاری دو نوع منفعت دارد. اولاٌ قیمت مسکن در ایران به جز چند مورد، همیشه رو به رشد بوده و دوماٌ اینکه سود این نوع سرمایه گذاری علاوه بر بالا بردن قیمت مسکن، دریافت اجاره بها هم هست. به عبارت دیگر در ازای اجاره خانه مسکونی خودتان دو اجاره دریافت می کنید که این مورد می تواند باعث افزایش سرمایه و تبدیل به نحو احسن باشد.

در همین راستا از دیدگاه نویسنده، هرگونه پول نقد (حتی مقدار کم) را که می تواند باعث خرید ارزان ترین نوع مسکن هم شود، به مسکن تبدیل کنید. اجاره ای که از این راه دریافت می کنید در آینده این امکان را به شما می دهد که بتوانید خانه های بهتری را برای خودتان فراهم کنید. وقت خود را هم سرمایه بدانید. به جای آنکه در روز چند ساعت از وقت خود را به بیکاری بگذرانید، تصمیم بگیرید برای کل روزتان برنامه ریزی کنید. از هر فرصتی برای فراگیری مطالبی مانند ساز وکارهای اقتصادی، مدل های ریاضی ساده و پیشرفته تحلیل مالی و عملکرد شرکت های بورس و … استفاده کنید. حتماٌ از خرید هایی که ارزش آنها در آینده پایین می آید کاملاٌ اجتناب کنید. برای مثال خریدن یک ماشین گران قیمت، اقدام خوبی از نظر اقتصادی به شمار نمی آید. برای آنکه جدا از میزان استفاده ای که از آن می کنید، بعد از ۵ سال ارزش مالی آن به میزان زیادی کاهش پیدا می کند.

ثروتمند بمانید. ثروتمند شدن کار سختی است، اما به یاد داشته باشید ثروتمند ماندن از آن هم سخت تر است. دارایی شما همواره تحت تاثیر نوسانات بازار می باشد و بازار هم که پستی بلندی های خود را دارد. اگر شما هنگامی که بازار شرایط خوبی دارد بی اهمیت باشید و استفاده حداکثر را نبرید، در زمان رکود بازار هم محکوم به شکست و بازگشت به پله اول خواهید بود. اگر اضافه حقوق به شما تعلق گرفت یا سهام شما سود دهی خوبی داشت، این مبلغ را سرمایه گذاری یا پس انداز کنید، زیرا روزهای سخت بلاخره از راه میرسند و شما را با سختی متوجه می‌کنند.

۳- ثروتمند شدن از طریق پس‌انداز روزانه

چند حساب پس انداز برای خود باز کنید. بهتر است هر شخص چند حساب پس انداز داشته باشد تا با اضافه کردن مبلغی از درآمد ماهانه در حساب های دیگر، از خرج های اضافی جلوگیری کند. برای مثال، بهتر است هر زمان حقوق ماهیانه خود را دریافت کردید، همان اول درصدی از پولتان را در حساب دیگری واریز کنید و کارت آن را در خانه خود نگه دارید.

یک حساب مخصوص خرج خانه و یک حساب هم برای تفریحات ماهانه خود داشته باشید. به خاطر بسپارید که سپرده گذاری در بانک هم مثل خرید اوراق مشارکت یک سرمایه گذاری بدون ریسک محسوب می شود. بنابراین نرخ سود بانکی هم اکنون به گونه ای است که سپرده گذاری کوتاه مدت نمی تواند ارزش پول را در مقابل تورم ثابت مگه دارد. در این صورت سپرده گذاری در حساب های بلند مدت نسبت به حساب های کوتاه مدت از سود آوری بیشتری برخوردار می باشد.

این نوع سرمایه گذاری برای اشخاصی که در کوتاه مدت به سرمایه خود نیاز ندارند و به ریسک سرمایه گذاری در طلا و مسکن را هم علاقه ندارند توصیه می شود. مخصوصا آن دسته از سرمایه گذاران که می توانند از برگشت اصل پول خود اطمینان حاصل کنند و به علاوه اینکه نیازی ندارند اطلاع مداوم از وضعیت بازار دریافت کنند. بودجه بندی کنید. یک بودجه ماهانه که تمام هزینه های اولیه شما را پوشش دهد، در نظر بگیرید و مقدار اندکی را نیز برای تفریح و سرگرمی کنار بگذارید.

به هیچ وجه از این مقدار در خرج کردن فراتر نروید. به ماشین و منزل معمولی خود رضایت دهید اما قانع نباشید. معمولاٌ انتظاراتی که از یک خانه ویلایی دارید، یک آپارتمان هم می تواند آن را برآورده کند. آپارتمان مسکونی را می توان با فردی دیگر شریک شد و به یک ماشین دست دوم بسنده کرد. به عبارتی دیگر تجمل گرا نباشید. با این کار شما ماهانه مقدار زیادی پول پس انداز خواهید کرد تا اینکه روزی برسد تا بتوانید خانه و اتومبیل را خریداری کنید بدون اینکه چیزی از درآمدزایی شما کم شود.

نسخه فارسی بازی cashflow 101 رابرت کیوساکی با عنوان بازی گردش مالی در ایران منتشر شد

این بازی فکری که توسط روزنامه آمریکای امروز ” مونوپولی در Stroids” لقب گرفته بود در سال ۲۰۱۸ با رنگ ها و شکل ها و دستور العمل های بهتر به روز شد و هم اکنون پس از بررسی ، تحقیق و مداومت بالاخره در ایران نیز نسخه جدید سال ۲۰۱۸ بازی cashflow101 با عنوان «بازی گردش مالی» با کیفیتی بالا و کاملا بومی سازی شده طراحی و تولید گردید.

در طراحی نسخه فارسی تلاش شده است تا با حفظ ساختار اصلی بازی، اطلاعات و ارقام موجود در آن در حد امکان متناسب با شرایط حال جامعه ایران باشد تا پذیرش مفاهیم برای مخاطب امکان پذیرتر گردد.

بازی گردش مالی+آموزش خصوصی

در این بازی یاد می گیرد با چشم های خود به توصیه های مالی گوش کنید.

گروه تحقیقاتی آموزشی آر،کِی افتخار دارد که «بازی گردش مالی» را در ایران به همراه خدمات پشتیبانی ارائه دهد. علاوه بر این کارگاه های آموزش بازی گردش مالی را به صورت گروهی و نیمه خصوصی در مشهد و سایر شهرهای ایران برگزار می نماید. آموزش بازی توسط مربی ارشد این بازی آقای رضا کارگزار ارائه می گردد.

بازی گردش مالی - بازی گردش پول - بازی جریان نقدینگی

برای تهیه بازی گردش مالی به کتابفروشی ثروت بروید یا روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید بازی گردش مالی

بهترین محل سرمایه گذاری وجود خودتان است.

برای شرکت در کارگاه های آموزش بازی گردش مالی به شکل گروهی یا خصوصی با شماره های ۰۹۳۶۳۷۳۸۱۱۷ و ۰۵۱۳۷۰۵۱۴۸۹ تماس بگیرید.

کارگاه بازی گردش مالی سال 96

دوره نیمه خصوصی آموزش تضمینی پولسازی به روش رابرت کیوساکی

این دوره برای اولین بار در ایران و با هدف ارتقاء عملی هوش مالی افراد و بر اساس بازی بی نظیر گردش مالی رابرت کیوساکی برگزار می گردد و تا به حال بیش از ۱۰ دوره در مشهد و سایر شهرستان ها با موفقیت اجرا شده است. هم اکنون این دوره ارزشمند به شکل نیمه خصوصی و حداکثر ۴ نفره در مشهد برگزار می شود و میزبان علاقه مندان علم کسب ثروت می باشد. از طرفی امکان برگزاری این دوره در سایر شهرها، بنا به درخواست گروه ها ، شرکت ها و سازمان ها وجود دارد.

برای ثروتمند شدن بازی با پول را یاد بگیرید.

برای شرکت در دوره تضمینی پولسازی به روش رابرت کیوساکی با شماره های ۰۹۳۶۳۷۳۸۱۱۷ و ۰۵۱۳۷۰۵۱۴۸۹ (خانم حسین زاده) تماس بگیرید.

دوره پولسازی به روش رابرت کیوساکی
تلگرام بازی گردش مالی
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال